Минув ще один пізнавальний, творчий, пам’ятний тиждень… Ми назбирали для вас різних цікавинок від класних колективів. Тож, запрошуємо до віртуальної екскурсії шкільними кабінетами, аби дізнатися, як навчаються, розвиваються, творчо працюють, осягають цей дивовижний світ наші гімназисти…
Ось минув ще один цікавий тиждень для 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М. і асистент вчителя Куц А.І.), наблизивши новорічні свята з канікулами. На уроках маленькі гімназисти розвивають свої здібності, тренують увагу й памʼять, вчаться працювати в команді, оцінювати свою письмову і сусідську роботу за позначками. До прикладу: на одній з ранкових зустрічей швидко розучили нову гру «Без рук», де паперове коло передавали трубочкою – було весело і захопливо!


Під час тривоги, зазвичай, першачки перебувають в укритті з користю: хтось розповідає склад чисел, хтось читає, розмальовує, спілкується… А нещодавно у всіх перших класів відбувся урок дизайну, на якому діти працювали з повітряним пластиліном, подарованим громадською організацією «Смарт Освіта». Малюки виготовили ялинку з паперу і давай прикрашати її яскравими кульками, символами року. Вийшло, хоч і нашвидкуруч, але дуже гарно й святково.

А у пʼятницю, після відбою тривоги, Наталія Миколаївна пояснила дітлахам – чому в суботу відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Про Чорнобиль, ліквідацію, атомну енергію, випромінювання деякі діти чули від батьків, а про наслідки, хвороби, подвиг і подальше життя учасників ліквідації аварії, жахливі цифри трагедії – дізнавалися з бесіди вчительки. Хочеться вірити, що наші діти більше не зазнають такого лиха, як ядерна катастрофа, а знатимуть ці терміни лише з презентацій, розповідей, підручників…

Незважаючи на дошкульні повітряні тривоги, ще один яскравий тиждень прожили учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.). Малята продовжують опановувати українську абетку, будувати звукові моделі та виконувати цікаві творчі вправи на закріплення знань. З Аллою Миколаївною діти вивчають літери англійського алфавіту і вже вдало складають 2-3 речення про улюблені іграшки. Щоправда, часто доводиться навчатися без світла та в укритті.


Вивчаючи світовий океан, першокласники організували екскурсію до «Підводних монстрів». Тут на дітей чекало різноманіття риб з усього світу. Такі виставки неабияк мотивують до знань!

На «веселих перервах» першачки долали освітні втрати. Тут можна переглянути відео про вивчений материк, пограти в математичні пазли чи заспівати улюблену пісеньку.


До уроку мистецтва учні 1-Б створили зимові малюнки. Ними прикрасили виставку в класі та шкільному коридорі. Іванченко Аня створила зайченя з мозаїки для шкільного куточка творчості.

На уроці-концерті влаштували конкурс, де лунали колядки, щедрівки та пісні. Хлопчики й дівчатка переконалися, що мають неймовірно талановитих однокласників. Юних художників та читців відзначили оплесками та нагородами.


Світлана Петрівна щиро дякує дітям та батькам за чудову партнерську роботу, старанність і креатив!
1-Г клас (класний керівник Жуковська В.В.) також традиційно ділиться з читачами своїм навчальним і пізнавальним процесом за минулий тиждень. Почали малюки свій тиждень з приємностей. Діти, які брали участь у конкурсі «Новорічний сувенір» були нагороджені заохочувальними грамотами.

На уроці читання першокласники розвивали навички читання у формі діалогу в особах. Діткам дуже подобається таке читання. Також малюки діляться враженнями від читання бібліотечних книг. Учні у захваті від роботи шкільної бібліотеки і відвідують її із великим задоволенням.


Урок образотворчого мистецтва гімназисти 1-Г об’єднали з математикою. Адже, повторивши склад числа, дітлахи мали змогу створити чудові математичні малюнки з цифр: від 1 до 6. На уроці дизайну першокласники виготовили гірлянди у вигляді янголів і прикрасили ними свій улюблений клас. Але поряд із чудовими моментами навчання є ранкові зустрічі, на яких діти дізнаються про пам’ятні дні. Так, у п’ятницю, першачки вшанували пам’ять учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Вчитель розповіла про трагедію Чорнобиля, діти переглянули фільм та вшанували пам’ять ліквідаторів і загиблих – хвилиною мовчання.



Хочеться наголосити на тому, що всі діти мріють повноцінно жити і навчатися без війни… А ось, 13 грудня нашим учням, у тому числі, і 1-Г класу не вдалося провести традиційну ранкову зустріч. Натомість, малюки були довгий час в укритті, де займалися виготовленням новорічної іграшки із пластиліну.

Учні 2-В класу (класний керівник Таран С.М.) продовжують творити на уроках дизайну і технологій. Другокласники вирішили виготовити гілочку в сніжку. Адже така гарна пора року зима, а снігу так мало… Діти з великим нетерпінням на нього чекають. Тож, працювали старанно та мріяли про багато снігу, веселощі, ігри на шкільному подвір’ї. А що ж вийшло у наших мрійників, дивіться на фото…

А чи бачили ви Королеву зими? А учні 2-В вже уявили її та впевнені, що вона обов’язково буде чарівною. На уроці образотворчого мистецтва другокласники займалися паперопластикою – виготовляли Королеву зими. Завдання не з простих, але малим гімназистам все вдалося! Сподіваємося, що білосніжна красуня у цьому році подарує діткам справжні зимові дива.

Уроки географії (вчитель Шалигіна Ю.О.) у 6-х класах останнім часом набувають статусу творчих лабораторій. Під час вивчення внутрішньої будови Землі, магматизму, вулканізму, землетрусів та основних форм рельєфу, які утворилися внаслідок цих процесів, діти проводять дослідження, працюють з контурними картами, виготовляють макети вулканів, моделюють процеси магматизму. Під керівництвом Юлії Олександрівни шестикласники експериментують з харчовою содою та оцтом, імітуючи процес виверження вулкану, таким чином, закріплюючи здобуті знання.





Саме нестандартні форми уроків, дослідницькі методи і проєктна діяльність викликає захват та зацікавленість до вивчення предмету географії. А здобувачі освіти отримують не лише знання, а й позитивні емоції. І найголовніше – оволодівають ключовими компетентностями, необхідними для подальшого життя.
Учні 3-А класу (класний керівник Зайцова А.О.) на ранковій зустрічі 13 грудня спілкувалися про аварію на Чорнобильській АЕС та про мужніх і самовідданих людей, які стали на захист нашого життя від ядерного лиха. Подвиг ліквідаторів аварії важко переоцінити, адже вони пожертвували своїм життям і здоров’ям заради інших людей. Хвилиною мовчання третьокласники вшанували пам’ять всіх, хто був причетний до ліквідації катастрофи та її наслідків.


До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 4-В класі (класний керівник Палій Г.О.) відбулася тематична ранкова зустріч. Діти переглянули мультфільм про наслідки цієї техногенної катастрофи. А учень класу Темешев Арсен підготував докладне повідомлення про причини аварії та представив її своїм однокласникам.


Урок пам’яті «Є місце подвигу не тільки в дні війни» відбувся у 5-Б класі (класний керівник Павлова І.В.). П’ятикласники згадали про людей, які врятували Україну і світ від ядерної катастрофи. Діти розглянули фотографії героїв-ліквідаторів, зачитали тематичні повідомлення, які підготували до уроку. Гімназисти схилили голови під час хвилини мовчання, вшановуючи мужність і самовідданість тих, хто врятував світ від ядерного смерчу.


Інформаційну ранкову зустріч «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» підготувала для своїх вихованців класний керівник 5-В класу – Богульська Є.В. Діти переглянули відео «Ліквідаторам аварії на ЧАЕС – дякую за життя», вшанували памʼять загиблих хвилиною мовчання. П’ятикласники вже знайомі з цією трагічною сторінкою історії нашої держави. Побачивши на дошці дату – 26.04.1986 р., діти відразу здогадалися про що піде мова, тож долучилися до спілкування та активно розповідали про відомі їм факти цієї аварії.


У вільний від уроків час учні 5-В класу відвідали виставку «Підводні монстри». Але це була не просто екскурсія. Попередньо дітям було дано завдання: обрати рибку, яка сподобається найбільше, знайти про неї максимум інформації та розповісти ранковій зустрічі – чим саме вона зацікавила учня. Ранкова зустріч потім перетворилася на цілу «наукову конференцію». Тож п’ятикласники не лише отримали задоволення від побаченого підводного світу, а й багато про нього дізналися.

На сьогодні це всі новини! Надовго не прощаємося, адже поточний тиждень дуже яскравий – кольоровий… Чекайте, ми вже працюємо, аби вам було цікаво!