Народознавчий музей “Світлиця”
23 вересня 2021 року відбулась неординарна подія у житті нашої гімназії – відкриття музею народознавства «Світлиця». Створенню цього музею передувала кропітка робота учителів та учнів, працівників нашого закладу. А ідею (автор ідеї – Степанова Л.М.) про відкриття у нас такої народознавчої кімнати схвалила і всіляко підтримувала директор гімназії – Короткова Наталія Борисівна. Величезний, найбільший вклад в облаштування «Світлиці» внесла вчителька української мови та літератури Майстренко Ірина Юріївна. Саме її на святі відкриття було призначено берегинею музею із званням «Хранителька народних скарбів». Ірина Юріївна, захопившись ідеєю створення «Світлиці», завзято й наполегливо збирала старовинні речі: різноманітні предмети народного побуту: меблі, посуд, рушники, вироби з дерева, одяг та інші експонати. До наповнення світлиці експонатами адміністрація закладу залучила не лише педагогів, учнів, працівників гімназії, а й усіх небайдужих. Кропітка пошукова робота дала змогу поповнити музей новими, цікавими експонатами.
Світло й затишно в нашій «Світлиці»… Заходячи сюди, одразу поринаєш у дивовижний світ народного побуту України. Тут і вишиті сорочки, рушники і хустки, керамічний посуд і народні іграшки, прялки й праски, і навіть справжній ткацький станок… Пропонуємо переглянути відеоекскурсію до нашого народознавчого музею:
У 2023/2024 н.р. було відкрито другу частину народознавчого музею – автентичний український дворик, який відтворює самобутнє подвір’я навколо української хати. Тут розміщено українську криницю, стоїть віз, вулик, годівниця для худоби, біля тину росте калина, на подвір’ї гуляють кури з курчатками, гуси…
У нашій “Світлиці” порожньо не буває. Гімназистів, учителів, батьків, гостей закладу привітно зустрічають дівчатка-екскурсоводи – Наумова Я., Лисоконь В., Морокішко Д. на чолі зі своїм керівником – вчителем української мови та літератури Майстренко І.Ю. Вони цікаво розповідають відвідувачам (під музичний супровід) про життя і побут наших предків, про їх традиції та звичаї, про обереги рідного народу У свою розповідь еккурсоводи вплітають приказки, прислів’я, прикмети, які красномовно змальовують побут українців. «Вийшовши на подвір’я», відвідувачі музею впевнюються, які гарні господарі були наші прадіди. Все так компактно, зручно, гармонійно! Які гарні куточки у обійсті та навколо нього: і криничка, і двір для худоби, і пасовисько, і зона відпочинку від лави до ослінчика. Звичайно ж, без фотосесій не обходиться…
Екскурсія для батьків