Минулий тиждень у нашій гімназії був напрочуд мрійливим, творчим, пізнавальним…
Чи знаєте ви, що у нашому місті наразі тривають заходи в рамках фестивалю Миколи Вінграновського «Вінграновський ART FEST» (з 13 вересня по 31 жовтня). На один з таких заходів потрапили наші вчителі: української мови та літератури – Ракова Л.В. та зарубіжної літератури – Чоловська А.Б. Вони завітали до АртХабу «Вінграновський», де відбулася цікава зустріч із Світланою Богдан – дослідницею творчості М.С. Вінграновського. З великою любов’ю і повагою науковиця розповіла про своє глибоке вивчення творчості митця, власні наробки щодо кращого розуміння творів Миколи Вінграновського, проаналізувала його вірші. Зустріч запам’яталася нашим педагогам прекрасними миттєвостями зустрічі з творчістю видатного земляка; своєю теплою, затишною атмосферою; чудовими емоціями у колі колег та шанувальників таланту митця.
І за традицією знайомимо вас з перебігом подій минулого тижня від класних колективів…
Гімназисти 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М.) за місяць навчання усвідомили, що вони є невідʼємною частиною шкільної родини. Діти намагаються бути активними в конкурсах, акціях, виховних шкільних заходах. Крім цікавих ранкових зустрічей і уроків з Наталею Миколаївною та Анастасією Ігорівною, діти гарно попрацювали з інспекторкою Тетяною Юріївною. На цій годині спілкування з безпеки дорожнього руху пані Тетяна наголошувала на дотриманні правил поведінки пішохода, вибір безпечних ігрових місць, щоб убезпечити своє життя і навколо себе.
На улюблених уроках фізкультури дітлахи дотримуються команд Олександра Володимировича, на уроках музики співають завзято музичні твори під керівництвом Олени Анатоліївни, на інших уроках – працюють старанно, дружно і творчо. Учителю та асистенту особливо приємно було спостерігати за роботою першокласників біля дошки, як діти самостійно вже оцінюють кращі роботі (шукають сильні й слабкі сторони для подальшого покращення). Тож, як прожили цей тиждень першачки, можна поспостерігати, переглянувши світлини.
Ох, і швидко плине час, але учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.) не витрачають його даремно. Кожна хвилина приносить нові знання. Ранкові зустрічі, щоденні хвилини мовчання, цікаві уроки та перерви – це будні наших першокласників.
Хлопчики й дівчатка дотримуються правил Мудрої Сови та знають вже всі літери. Послухайте як вправно в них виходить…
Крім того, малюки постійно розвиваються. На початку минулого тижня юні художники отримали нагороди за участь у конкурсі малюнків «Хто спортом займається, той здоров’я набирається».
В домашніх майстернях діти та батьки створили чудові поробки до конкурсу «Український сувенір».
Під час екскурсії рідною гімназією першокласники дізналися більше про сортування сміття та повторне використання сировини. І вже сьогодні батьки вчаться у своїх дітей дбати про чистоту довкілля. Яка чудова зміна підростає! Як приємно вчитися разом!
Кожний день в учнів 1-В класу (вчитель Кодацька М.П.) відбувається цікаво, пізнавально та весело. Щоранку, разом в вчителем, першачки розпочинають свій день з «толоки», на якій організовують свою роботу, ставлять мету і завдання на день. Традиційно починають з привітань, синоптичної хвилинки, вшанування іменинників (якщо вони є в цей день), розглядання посібника-журналу та передбачення теми дня або навіть тижня, обговорення змін і результатів проєктів, обміну враженнями та думками. Ну і звичайно, не забувають малюки підзарядити мозок кількома вправами з нейробіки. Адже це так важливо перед початком навчання! Наприкінці дня діти обов’язково проводять підсумки: що вдалося, а що – ні, але над ним треба попрацювати наступного дня…
1-Г клас (класний керівник Жуковська В.В.) вже вкотре ділиться з нашими читачами своїм шкільним життям. Першокласники на чолі з Вікторією Василівною апробують програму СЕН «Зерна» з розвитку соціально-емоційних навичок та підтримки благополуччя дітей. Щодня у класі відбуваються цікаві активності задля розвитку емоційних навичок маленьких здобувачів освіти.
Також учні 1-Г активно працюють на всіх уроках і вже дечого навчилися. Наприклад, на математиці малюки вміють порівнювати числа в межах 5. А на читанні складають звукові моделі слів та старанно працюють у зошитах…
В учнів 2-Б класу (вчитель Мещерякова О.І.) навчальні дні дуже насичені. Окрім вивчення нового матеріалу другокласники досліджують, імпровізують і, навіть, пробують створювати власні проєкти. Нещодавно на уроці «Всесвіт» діти презентували результати своїх проєктів: «Що? Де? Коли?», а саме, готували цікаву інформацію про будь-який об’єкт. У результаті – діти дізналися багато чого цікавого. Також на цьому ж уроці малі гімназисти ознайомились з флюгером, який розташований на шкільному географічному майданчику і вчилися визначати напрямок вітру. А ще під час уроку на свіжому повітрі «Театральне мистецтво» діти відчули себе справжніми акторами і взяли активну участь у експромт-виставі.
Під час ранкового кола учні 2-В класу (класний керівник Таран С.М.) мріяли… Саме так другокласники відзначали День мрії. Передаючи іграшку один одному, діти розповідали про свої бажання, прагнення, надії. Вислухавши всіх діток, зібравши їхні мрії, Світлана Михайлівна пообіцяла їх передати чарівнику і тоді вони обов’язково здійсняться…
А на уроці з дизайну і технологій гімназисти 2-В подорожували космосом. Зустріли незвичайних, інопланетних друзів. Після пригадування правил роботи з ножицями та клеєм, розпочали творчу роботу… На згадку про подорож – виготовили фігурки інопланетян.
Швидко пролітають навчальні будні в учнів 3-А класу (класний керівник Зайцова А.О.)… Адже сумувати ніколи!
На ранковій зустрічі до Дня Миру діти переглянули відео, а потім виготовили з паперу символ Миру – голуба, сподіваючись, що мир в Україні нарешті настане.
На уроках «Я пізнаю світ» третьокласники продовжують знайомитися з областями України. Робота в групах була дуже плідною, адже діти за планом характеризували певну область, а потім представляли свої результати.
А 25 вересня, у Всесвітній день мрій, діти висловили свої мрії та бажання на камеру, а класний керівник презентувала нам відеоролик.
Також на минулому тижні гімназисти 3-А відвідали клас безпеки. Тетяна Юріївна провела цікавий захід та розповіла про дорожні знаки і правила дорожнього руху. Діти з легкістю все запам’ятали, адже вивчали правила у процесі гри та під час пізнавальних вікторин.
У вихідні дні учні 3-А класу не згаяли часу дарма. Разом з батьками вирушили до «Музею ракетних військ стратегічного призначення». Це була унікальна можливість побачити техніку, яку неймовірними зусиллями зібрали у музеї! Літаки, ракетні транспортери, рухомі командні пункти, розбита російська техніка… масштаби просто вражаючі!
Екскурсовод детально розповіла про всі експонати музею, особливо вразив та запам’ятався командний пункт, який знаходиться на глибині 35 м. І діти, і дорослі були в захваті від екскурсії та отримали незабутні враження та емоції.
У День мрії учні 5-Г класу (класний керівник Коппонен В.І.) на ранковій зустрічі ділилися своїми думками та мріями про власне майбутнє та майбутнє рідної України. Діти обговорили проблеми сьогодення і можливі кроки для досягнення своїх мрій.
Семикласники День мрії відзначили яскраво! Учні 7-А класу (класний керівник Пархоменко О.С.) записали свої мрії на паперових космічних апаратах, аби вони швидше втілились у життя. Маніфестували найголовнішу мрію усіх українців – Перемогу!
Мрії – це прекрасно! Давайте мріяти щодня, щохвилини! Нам без мрії, віри і надії ніяк не можна! Бо ми сильні! Бо ми – українці!