З метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки, у період із 25 листопада по 10 грудня 2024 року наша гімназія активно долучилася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Ця ініціатива вже традиційно є кроком у боротьбі зі СНІДом, насильством, рабством та порушенням прав людини у суспільстві.
Учасники освітнього процесу були задіяні у різноманітних тематичних заходах, які підготували класні керівники, психологічна служба, інспектор з освітньої безпеки, педагог-організатор. Це були ранкові зустрічі та інформаційні бесіди в рамках акції «16 днів проти насильства» та тренінги для старшокласників.
На період акції психологічною службою разом з активними гімназистами було оформлено шкільний інформаційний стенд. На ньому було розміщено листівки, буклети «Дитинство без насильства», «Стоп насильство!», які ознайомили молоде покоління з цією актуальною світовою проблемою.

А на дверях класних кабінетів з’явилися інформаційні листівки «Долоньки проти насильства» з порадами щодо ефективної комунікації.


Педагог-організатор Пасічник К.В. та активісти шкільного парламенту організували бліц-опитування серед старшокласників «Міфи чи правда про СНІД», роздавали учасникам опитування символи руху проти СНІДу – червоні стрічки, а відео розмістили на шкільному TikTok-каналі. Пропонуємо нашим читачам ознайомитися з результатами опитування, переглянувши відео:
Щодо протидії СНІДу шкільний психолог Колесніченко А.О. спільно з інспектором освітньої безпеки Кордюковою Т.Ю. також провели інтерактивне заняття для учнів 9-А класу «Стигма, дискримінація, толерантне ставлення до ЛЖВ (людей, які живуть з ВІЛ/СНІД)». Учасники обговорювали шляхи передачі ВІЛ-інфекції, розвивали навички співпереживання. Інтерактивне заняття допомогло дев’ятикласникам усвідомити важливість емпатії та взаємопідтримки.



02.12.2024 інспектор з освітньої безпеки Кордюкова Т.Ю. спільно з «МОМ ООН Міграція» провели заняття на тему: «Торгівля людьми. Працюй та мігруй безпечно» з учнями 8-В, 9-А та 9-Б класів. Отримана інформація допомогла гімназистам глибше усвідомити гостру проблему сучасного рабства. Під керівництвом дорослих старшокласники визначили причини, форми та ознаки такого явища як торгівля людьми. А також дізналися, як убезпечити себе та своїх близьких.


Особливо цікавою та захопливою частиною уроку була гра «Рожеві окуляри», яка допомогла підвищити рівень знань, уявлень та розуміння проблем, пов’язаних із торгівлею людьми. Під час гри обговорювалися важливі та суперечливі питання щодо можливих ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми, особистої відповідальності. Працюючи кооперативно в малих групах, учні мали можливість міркувати в голос, чути один одного, комунікувати в колективі.

А 5 грудня інспектор Кордюкова Т.Ю. говорила про домашнє насильство з учнями 7-А класу. На занятті всі разом розглянули: що таке насильство, його види. Учні переглянули відеоролик, присвячений протидії домашньому насильству та у спільному колі обговорили його. Також гімназисти взяли участь у створенні плаката «Стоп насиллю!» із зображенням своїх долонь, на яких написали побажання та мотиваційні фрази, що відображають прагнення молоді боротися з насильством.


Ще одна активність акції «16 днів проти насильства» – навчально-просвітницька гра «Майстер комунікації», якою зацікавила гімназистів практичний психолог Колесніченко О.А. Під час гри, виконуючи різноманітні завдання, учні опановували навички розв’язання конфліктів, перемовин, комунікації та вміння керувати та розуміти свої емоції та емоції співрозмовника.


Спільний просвітницько-виховний захід з елементами тренінгу «Ми проти жорстокості і насилля» з учнями 5-Г класу провели психолог Колесніченко А.О. та інспектор з безпеки Кордюкова Т.Ю.. На прикладі історії про канцелярську скріпку п’ятикласники побачили, що будь-яка форма насильства травмує людину, як фізично, так і психічно. А наслідки насилля залишаються надовго, іноді, і на все життя. Також гімназисти прослухали повчальну притчу «Відлуння життя» та виконали колективну роботу, створивши плакат «Ми проти насильства!».



Цікавою для учнів 6-Б, 7-В класів стала також просвітницько-профілактична настільна карткова гра «Стоп насильству!», проведена психологічною службою гімназії у тісному тандемі з інспектором освітньої безпеки. Учні дізналися про види насильства, його наслідки для особистості та способи захисту своїх прав. Особливу увагу було приділено питанням булінгу в шкільному середовищі та способам протидії цьому негативному явищу.




В рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» класний керівник 1-А класу Телегера Н.М. запросила Елеонору Токарчук, представницю Міжнародного медичного корпусу. Пані Елеонора підготувала для малюків цікавий, практичний захід «Відчуття та емоції». Під час виконання вправ «Впізнай емоцію», «Зліпи емоцію», «Що відчуваю особисто», першачки вчилися розрізняти емоції, передавати свої відчуття. З власного досвіду діти пригадували та розповідали про свої емоції під час тієї чи іншої життєвої ситуації. Звісно, не обійшлося і без подарунків – неймовірні набори для творчості! Наталія Миколаївна та її першокласники щиро вдячні Міжнародному медичному корпусу за кваліфікованого спеціаліста, яка вчила заспокоюватися, розуміти і управляти емоціями в різних ситуаціях, не ображатися і не ображати інших. Діти із задоволенням провели час!


А до Міжнародного дня прав людини гімназисти 1-А класу спробували закріпити свої знання у дидактичній грі «Права знай, а обовʼязки виконуй!». На ранкових зустрічах доволі часто цю тему першачки обговорювали з «висоти» свого невеличкого досвіду. Тому майже всі сюжетні малюнки зі своїми правами діти відібрали й пояснили правильно. А перелік обовʼязків, які згадали до кінця уроків, обіцяли виконувати і вдома, і в школі, і в громадських місцях.

В рамках Всеукраїнської акції «День проти насилля» відбувся у 1-Б класі (класний керівник Чаловська С.П.). На ранковій зустрічі першокласники з’ясували що означає термін «насилля», чи має воно місце у сім’ї, класі, школі. Спільно обговорили і склали правила поведінки у класній родині. Протягом дня вчилися розрізняти добрі та злі вчинки, вміння достойно виходити з будь-яких життєвих ситуацій. Головний меседж дня: «Всі ми різні – всі ми рівні!».


Навіть попри війну питання насильства в сім’ї не втратили своєї актуальності. Учні 6-А класу (класний керівник Липа О.А.) на ранковій зустрічі обговорили причини виникнення насилля, його ознаки, форми та наслідки. Учні дізналися: як протидіяти насиллю та визначили необхідні правила безпеки, за яким номером телефону можна звернутися на Національну дитячу «гарячу» лінію у разі виникнення такої ситуації.
