НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ
2024/2025 навчальний рік
У пошуках “Солодкого дерева”
Наприкінці жовтня разом з бібліотекарем мандрували у пошуках «Солодкого дерева» учні 4-В класу. Олена Миколаївна підготувала цікаву гру-подорож про дерева, що ростуть на території гімназії №5. Діти відгадували загадку про одне з дерев. А далі – потрапляли у дивовижний світ легенд, рекордів, народних вірувань та обрядів, пісень, цікавинок, пов’язаних з тим чи іншим деревом. Четвертокласники розповідали: що вони знають про ці дерева; разом з бібліотекаркою співали пісні, присвячені вербі, дубові, тополі. Олена Миколаївна представила дітям книги, з яких можна дізнатися не лише про ті дерева, про які йшла мова, але й про багато інших плодових дерев, кущів, квітів, що здавна є оберегами українців та шанувалися нашими предками як святині.
І ось, нарешті, четвертокласники опинилися на останній зупинці цікавої мандрівки. І побачили солодке дерево, на гілках якого, виблискували цукерочки у патріотичних кольорах. Кожний учень зміг поласувати «плодами» солодкого дерева та отримати, як нові знання, так і задоволення від приємного спілкування…
“Україна надзвичайна”
До інтерактивної гри «Україна надзвичайна» бібліотекарка Пальчевська О.М. запросила учнів 9-А класу на початку жовтня. Адже саме в цей час в Україні відзначаються свята: День захисників та захисниць і День українського козацтва. Тож з метою популяризації знань про Україну, прищеплення любові, поваги та шанобливого ставлення до нашої держави, Олена Миколаївна підготувала для старшокласників 30 найцікавіших українознавчих питань з трьома варіантами відповідей. Майже завжди відповіді дев’ятикласників були різними (лише іноді всі були упевнені в правильності своїх думок). А розгорнуті та цікаві правильні відповіді буквально вражали наших гравців. У запеклій боротьбі з великою кількістю балів виграв Максим Макар! Він та найактивніші гравці-українознавці отримали солодкі призи і вітання з перемогою. А підсумком гри став мотиваційний вислів: «Читання – це стежина до успіху!»…
Краєзнавчий конкурс
20 вересня 2024 року у читальній залі шкільної бібліотеки зібралися учні 8-Б класу. Бібліотекарка запросила восьмикласників до спілкування про рідний край, підготувавши краєзнавчий конкурс «Це наше місто – нам тут жити!», присвячений 348 річниці від дня заснування перших поселень на території сучасного Первомайська. Олена Миколаївна розпочала зустріч з чудової поезії про красу міста, а школярі замріяно слухали та згадували неймовірні краєвиди нашої місцевості. Бібліотекарка також представила учням книги «Первомайськ у моєму серці» та «Первомайськ від А до Я», з яких можна почерпнути цікаву інформацію про наше місто.
Відповідаючи на питання щодо історичної спадщини, природних багатств, пам’яток культури та архітектури, промисловості, відомих людей міста, цікавих місць, музеїв, учні не лише отримували бали в особистий залік, але й багато чого нового дізналися про наш край, рідне місто. Окрім звичайних питань, восьмикласники мали дати відповідь на складніші запитання із серії «Чи правда, що…» Гра захопила гімназистів, подарувала нові знання та незабутні емоції, а ще – смачні призи для лідерів-краєзнавців…
Перше знайомство з бібліотекою
13.09.2024 на екскурсію до шкільної бібліотеки завітали учні 1-Б класу. Діти старанно готувалися до зустрічі: повторювали прислів’я та правила дбайливого ставлення до книги, шукали таємниці у класних книжечках, малювали вивчені літери у дарунок. Першокласники безмежно вдячні Олені Миколаївні за цікавий урок та знайомство з бібліотекою.
6 вересня – День читання книг! До шкільної бібліотеки з подарунками (книгами) завітали учні 1-А класу. Оглянувши книгозбірню, поспілкувавшись з її господинею, всі разом зробили фото на згадку… А попереду у малюків цікаве шкільне життя!
2023/2024 навчальний рік
Бібліомікс “Знайомтеся: Європа!”
Дню Європи в Україні присвятила бібліотекарка Пальчевська О.М. бібліомікс “Знайомтеся: Європа!”, на який запросила учнів 6-В класу. Шестикласники здійснили відеоподорож “Мальовничими місцями Європи”; дізналися про різноманітні цікавинки, пов’язані з Європою (географічні особливості, походження назв “газета”, “круасан”, звички, традиції європейців та мови тощо); подивилися веселий англійський мультфільм “Кіт Саймона”, створений за допомогою сучасної технології Adobe Flash; взяли участь у захоплюючих вікторинах “Що я знаю про Європу?” та “Де живуть казкові герої?” (за правильні відповіді отримували цукерки), виконали сучасну і веселу руханку. Насамкінець учні переглянули презентацію “Наш фотоальбом”, де ознайомилися з пам’ятками архітектури, науки і техніки, культури, мистецтва європейських країн. Гімназистам надзвичайно сподобалося пізнавати Європу, тож побажаємо їм, щоб жага до знань завжди рухала до заповітної мети!
Виставка-запитання
З метою популяризації літератури з вшанування подвигу переможців у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, увічнення пам’яті загиблих під час війни; поглиблення знань про героїчне минуле нашого народу, 06.05.2024 бібліотекар Пальчевська О.М. оформила в читальній залі нетрадиційну книжкову виставку-запитання «Не згасити пам’яті вогонь…».
Караван біографій письменників-ювілярів – 2
І знову шкільна книгозбірня зібрала восьмикласників (цього разу – учнів 8-А класу), щоб здійснити подорож разом з караваном біографій письменників-ювілярів “Невідомі факти про відомих авторів – 2″. Бібліотекарка Олена Миколаївна намагалася зацікавити восьмикласників цікавими історіями про письменників-ювілярів січня-травня 2024 року: Тараса Шевченка та Миколи Гоголя, Степана Руданського і Панаса Мирного, Василя Короліва-Старого та Юрія Мушкетика, Лариси Письменної і Юрія Збанацького, Романа Іваничука та Лариси Ніцой… Невідомі факти про авторів-ювілярів, загадки та містика, вражаючі моменти з життя видатних українських письменників, – справили неабияке враження на гімназистів. Вони активно доповнювали розповіді бібліотекарки, вступали у діалог, обговорювали почуте… Спілкування вийшло продуктивним та цікавим, а восьмикласники, зацікавившись творчістю одного з письменників, обіцяли обов’язково прочитати його твори…
Клуб спілкування для педагогів “Бібліотека, що дивує”
У 2023/2024 навчальному році у шкільній бібліотеці була започаткована цікава традиція – засідання клубу спілкування для педагогів “Бібліотека, що дивує”. Один раз на місяць допитливі учителі збиралися за “круглим столом” не тільки, щоб дізнатися про історію бібліотек, їх розмаїття та неповторність; будову книги; книгодрукування; літературні вимисли, що стали реальністю; різноманітні цікавинки про книгу, бібліотеку, письменників, а й поспілкуватися з колегами за чашечкою чаю чи кави. Хранителька книжкових скарбів Пальчевська О.М. презентувала педагогам нові книги, запрошувала до обговорення, дивувала колег особливостями своєї професії. Усі зустрічі відбувалися у теплій, дружній атмосфері та надзвичайно сподобалися нашим учителям.
Тиждень дитячої та юнацької книги
З 1 по 5 квітня 2024 року наша шкільна бібліотека приєдналася до Всеукраїнського Тижня дитячого читання, який цьогоріч має назву «Книжкове ППО (Потужне Переможне Озброєння)» та оголосила в гімназії різноманітні заходи, які сприяють залученню юного покоління до читання.
Головними меседжами цього тижня були твердження:
– Книга може бути зброєю! Та ще й якою потужною!
– Книга може бути захистом! Від невігластва, байдужості, самотності, тривожності.
– Книга надихає! На гарні вчинки, добрі справи.
– Книга навчає! Навіть не будемо перелічувати, чому навчає книга, бо майже всі науки можна опанувати із книгою.
– Книга виховує! Людяність, повагу, милосердя, мужність і відданість, любов до ближнього, а ще – до рідного краю, Батьківщини, рідного слова. Але, насамперед, хороша художня книга вчить бути ЛЮДИНОЮ.
Протягом тижня книголюби нашої гімназії брали участь у фоточеленджі «Час читати та фотографувати (селфі з улюбленою книгою)». Підсумок цього творчого процесу можна переглянути за посиланням:
Плідним та цікавим виявилося спілкування за «круглим столом» бібліотекарки Пальчевської О.М. з учнями 5-А класу. Діти принесли до бібліотеки свої улюблені енциклопедії та презентували своїм однокласникам цікаві факти, які вони вичитали з «розумних» книг. Олена Миколаївна теж не лишилася осторонь та дивувала п’ятикласників світовими рекордами, історичними фактами появи різноманітних винаходів, предметів вжитку, традицій. Безліч цікавинок зі світу природи виявилися майже фантастичними… І кожний з читачів прагнув обов’язково здивувати товаришів саме своїм повідомленням. Зустріч сподобалася усім та додала впевненості щодо необхідності пізнавати цей світ саме через книгу.
До відеомандрівки найцікавішими, найзахопливішими, найкрасивішими бібліотеками світу запросила Олена Миколаївна учнів 8-А класу. Берегиня книжкових скарбів розпочала зустріч зі стародавнього крилатого виразу «аптека для душі», розповіла його історію, цікаві факти про бібліотеки, у тому числі, і про шкільну. Восьмикласники переглянули відеоролики, які ознайомили їх з найстарішими, найбільшими, найгарнішими, найоригінальнішими бібліотеками різних країн. Учням найбільше всього сподобалася бібліотека Конгресу США (найбільша бібліотека світу) та Бодліанська бібліотека Оксфордського університету, в якій знімали багато сцен фільмів про Гаррі Поттера. Тож, наостанок бібліотекарка висловила побажання, щоб восьмикласники побачили більшість цих бібліотек не лише на відео та змогли гідно оцінити книжкові скарби світу.
В рамках тижня учні 6-Б класу мали змогу продемонструвати свої знання із зарубіжної літератури. Адже Олена Миколаївна влаштувала для них інтелектуальну гру «Один за всіх і всі за одного». Дві команди знавців показали, на що вони здатні у конкурсах: «Розминка», «Послання в пляшці», «Заморочки з бочки», «Упізнай письменника», «Літературна кухня». Шестикласники вдало поєднували портрет письменника з картинкою, на якій зображено уривок з його твору, відгадували твір за описом ситуації, в яку потрапив герой, відповідали на складні запитання, впізнавали письменника за цікавими фактами з його життя, а також за картинкою страви, з якого вона твору. Весело і цікаво було всім присутнім протягом цієї гри… І переможці (команда «Смішарики»), і переможені (команда «Барбарики») були нагороджені смаколиками. А гарний настрій створила в бібліотеці її величність Література!
Ще на початку тижня бібліотекарка Пальчевська О.М. оголосила про традиційний творчий конкурс «Відчуй себе письменником» (серед учнів 4-х класів). Протягом тижня четвертокласники творили: писали власні вірші, казки, оповідання (у когось вже були творчі наробки). Багато творів розповідають про емоції дітей щодо війни в Україні… Більшість дітей у своїх поезіях та казках розповідають про мрії, любуються природою, висловлюють свої почуття до найрідніших…
Оцінюючи конкурс, Олена Миколаївна була розгублена, адже всі твори заслуговували на найвищі бали. Тож, в результаті вийшло аж 8 перших місць: Ватаженко К., 4-А (номінація «Проза»); Бойко З., 4-А; Кісілевський А., 4-А; Жуковська А., 4-А; Лук’яненко К., 4-В; Гончар О., 4-В; Цихоня К., 4-В; Степанюк М., 4-Г (номінація «Поезія»).
Другі місця посіли учні: Сокуренко М., 4-В; Бойко З., 4-А (номінація «Проза»); Ковальчук М., 4-А; Левицький Д., 4-В; Мулик Д., 4-Г; Баранова А., 4-В (номінація «Поезія»).
І треті місця розподілилися наступним чином: Макодзьоба К., 4-Б (номінація «Проза»); Островерх М., 4-В; Пташинський К., 4-В; Лупол А., 4-В; Дірксен А., 4-В; Глушко К., 4-В (номінація «Поезія»).
Вітаємо всіх переможців та бажаємо їм нових, гарних творів, творчих злетів, миру і щастя на рідній землі.
Сподіваємося, що Тиждень дитячої та юнацької книги привернув увагу гімназистів до надзвичайної важливості книжки в житті кожної людини. Адже саме вона відкриває двері у великий та незнайомий світ, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості.
Участь у “Національному тижні читання поезії”
Із 16 по 24 березня 2024 року в нашій країні відбувся Національний тиждень читання поезії – щорічна масштабна акція, започаткована Українським інститутом книги.
Шкільна бібліотека нашої гімназії (бібліотекарка Пальчевська О.М.) запросила класні колективи долучитися до Тижня читання поезії. 15 класних керівників активно відгукнулися, надіслали бібліотекарці та виставили в соціальних мережах свою творчість і своїх вихованців. Адже тема тижня – «Дім», для всіх близька і щемка… Дім – це відчувати себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна.
Найменші, першачки, не вміючи ще гарно читати, намалювали вірші. Учениця 1-А класу Аніщенкова Марія намалювала поезію про весну як символ відродження, нового життя, перемоги. А у 1-Б класі малюнки «Мій сонячний дім – це моя Україна!» виконала Гірікович Софія.
Більшість класів зняли на відео «вірш по колу». Гімназисти читали поезії про наболіле – про війну, про Україну – рідний край, рідну хату, свій дім, і навіть, про знайому з дитинства річечку М.Вінграновського…
Більш креативно підійшли до «вірша по колу» учні 2-Б класу (класний керівник Михайльонок С.В.). Прочитавши поезію «Мій сонячний дім – це моя Україна!», другокласники створили плакат, де поєднали кожен свій намальований дім з домівками своїх однокласників на карті України.
Учні 3-В класу (класний керівник Палій Г.О.) розписали ватман цитатами з віршів відомих поетів та яскраво розмалювали його…
А учениця 7-В класу (класний керівник Майстренко І.Ю.) Дац Софія зняла ТікТок на вірш «Моя Україна».
https://vm.tiktok.com/ZMMBDhmbW/
Гімназисти 4-А класу (класний керівник Чаловська С.П.) здивували своєю багатогранністю. Вони і на відео зняли читання поезії, і створили чудові малюнки, присвячені рідній домівці, і оформили великий плакат, розписавши його уривками з вірша. Навіть, свою власну поезію про дім написала Бойко Злата…
Цілу режисерську роботу представили учні 8-А класу (класний керівник, автор ідеї, натхненник – Сікорська Г.Ю.). Восьмикласники (читає -Задорожна М., актор – Макар М., відео і монтаж – Степаненко А.) чудово і оригінально представили вірш про дім, знайдений в інтернеті (можливо, авторський). Пропонуємо насолодитися відеороботою 8-А…
До тижня читання поезії долучилися і учителі та бібліотекарка закладу. 21 березня у Всесвітній день поезії педагог-організатор Пасічник К.В. та бібліотекар Пальчевська О.М. взяли активну участь у засіданні літературної вітальні «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» (Ліна Костенко)», яка відбулася у приміщенні АртХабу – музею Миколи Вінграновського. Катерина В’ячеславівна виконувала роль співведучої, читала власну поезію, співала пісню англійською мовою на сонет В.Шекспіра, а Олена Миколаївна декламувала переклад цієї поезії.
Завершила тиждень читання поезії бібліотекарка Пальчевська О.М. з віршем «Це щастя мати дім…», який закінчується словами: «То щастя мати дім, Який крізь роки Примножує любов». І справді, поезія, як і любов, має заполонити цей світ… Для добра, щастя і миру…
“Вінок шани Кобзареві”
7 березня 2024 року бібліотекарка Пальчевська О.М. запросила учнів 1-7 класів до шкільної книгозбірні на конкурс декламаторів «Вінок шани Кобзареві», присвячений 210-й річниці від дня народження видатного українського поета, письменника, художника – Т.Г. Шевченка.
Найкращі читці 1-4 (20 учнів) та 5-7 (12 учнів) класів зібралися у бібліотеці, щоб позмагатися з уміння читати поезії на високому рівні, демонструючи свій артистизм і мистецтво володіння словом.
У підсумку:
– у молодшій віковій категорії перемогу здобув учень 4-А класу – Лисоконь Володимир;
– у середній віковій категорії – Боршош Аліна, учениця 6-В класу.
Вітаємо переможців та призерів конкурсу та бажаємо підвищувати, удосконалювати свій рівень володіння мистецтвом декламування, здійснення мрій та мирного, щасливого дитинства!
А педагоги та працівники школи (за запрошенням бібліотекаря) із задоволенням взяли участь у творчому відеочеленджі «Ода Кобзареві”. Читаючи безсмертні рядки поезій геніального сина українського народу, дорослі люди надихнулися творами Шевченка, отримали заряд позитиву, віри та надії на краще майбутнє…
Конкурсна програма “Я пізнаю світ”
Запрошення від бібліотекарки Пальчевської О.М. на конкурсну програму «Я пізнаю світ» 05.03.2024 р. внесло кольори в гімназійне життя учнів 4-Г класу. Озброївшись гарним настроєм, позитивом наші четвертокласники за допомогою складання пазлів швиденько поділилися на 3 команди, обрали лідера, назви команд і почалася магія знань. Для розминки Олена Миколаївна використала вірш-вправу «Так-ні», яка плавно перейшла у 1 тур та змагання між лідерами. Зі слів-розсипанок вийшли гарні девізи команд, які повністю відповідають духу четвертокласників – «Завжди впевнено тримайся і ніколи не здавайся!».
Гімназисти толерантно спілкувалися, підтримували один одного; аргументували свою точку зору, коли працювали із завданнями на логіку, із загадками-жартами; правильно будували відповіді на питання розділу про державність. Не обійшлося і без гумористичної зупинки, яка наповнилася смішними історіями капітанів команд. Цікаві були конкурси «Айболить», «Най-най-най», «Смачненького!», під час яких діти дружно відповідали на всі поставлені запитання. Олена Миколаївна навіть кожній команді придумала самооцінювання за допомогою вправи «Дешифратор», розгадавши які, отримали – «Ми молодці! Ми найперші! Ми найкращі!»…
Бібліотечний урок “Художня та науково-пізнавальна книга”
02.02.2024 бібліотекарка Олена Миколаївна запросила учнів 4-А класу на бібліотечний урок «Художня та науково-пізнавальна книга». А дітям такі заходи до снаги! На зустріч прийшли не з порожніми руками, чимало книжечок принесли в дарунок, підтримуючи акцію «Подаруй бібліотеці книгу!».
Олена Миколаївна, натомість, ознайомила молодших школярів з різними видами хрестоматій, навчила відрізняти збірки художніх творів від наукової літератури та підручників, запросила до класної руханки. А наостанок кожен зміг собі обрати книжечку до душі для позакласного читання. Четвертокласники щиро дякують бібліотекарю за цікавий урок та увагу і вже чекають наступної зустрічі…
Детективна вечірка “Я – геніальний сищик”
У таємничий світ детективу поринули учні 7-Б класу, завітавши до бібліотеки на детективну вечірку “Я – геніальний сищик”. Семикласники переглянули презентацію “Найвідоміші детективи” та дізналися імена письменників, які вигадали цих всесвітньовідомих сищиків, ознайомилися з юридичним словничком та з будовою твору детективного жанру. Але найвеселіше було складати власний біометричний бейджик, куди учні вписували свої особисті характеристики: імена, зріст, колір очей та волосся. Семикласники, навіть, відбитки пальців зробили за допомогою штемпельної фарби. Детективні ігри ще більше зацікавили юних сищиків. Вони намагалися за описом відгадати літературного героя у вікторині “Детективне досьє”, спробували шифрувати записи, шукали відгадки за допомогою “ключа” у книзі, змагалися у конкурсі “Віднови портрет” та вікторині “Чия SMS-ка?” та із задоволенням переглянули мульфільм “Справа доручається Тедді”.
Караван біографій письменників-ювілярів – 1
12.12.2023 учні 8-Б класу потрапили у бібліотеці на цікавий захід – караван біографій письменників-ювілярів “Невідомі факти про відомих авторів”. Бібліотекарка Олена Миколаївна розповіла восьмикласникам цікаві історії про письменників-ювілярів вересня-грудня 2023 року: Миколу Хвильового та Івана Нечуя-Левицького, Марка Вовчка та Адріана Кащенка, Ольгу Кобилянську та Грицька Бойка, Івана Андрусяка та Григорія Квітки-Основ’яненка, Бориса Грінченка та Олександра Олеся. Про деяких з цих українських авторів учні переглянули пізнавальні відеоролики. Про інших розповіли однокласники, які підготували цікаву інформацію з життя письменників. Гімназисти ознайомилися з творами авторів-ювілярів (презентація), послухали вірші поетів, поспілкувалися з бібліотекаркою про факти, які їх вразили. Сподіваємося, що восьмикласники провели час з користю та дізналися багато цікавого.
Кольорова цукеркова вікторина “Най-най-най”
Надзвичайно яскравою, емоційною, смачною виявилася кольорова цукеркова вікторина “Най-най-най”, яку провела бібліотекарка Пальчевська О.М. для учнів 5-А класу. Рекорди рослинного та тваринного світів, літератури та географії, інших галузей нашого життя склали основу цікавої вікторини. За кожну правильну відповідь гравець отримував цукерку у кольорах українського прапора (синьо-жовту). П’ятикласники старалися відповісти на всі-всі запитання і виявили неабияку ерудицію та жагу до пізнання нових, невідомих їм фактів.
За результатами гри швидко з’ясувалося: хто має найбільшу кількість цукерок, той правильно відповів на велику кількість запитань. Переможницею захопливої гри виявилася – Починок Олена, яка отримала за свої знання додатковий приз – шоколадку.
Година розумак “Грамотним будь!”
Дню української писемності та мови присвятили годину розумак “Грамотним будь!” бібліотекар Пальчевська О.М. та учні 8-А класу. На початку години спілкування Олена Миколаївна розповіла восьмикласникам: що означає бути грамотним, навела вражаючі факти щодо ситуації з грамотністю у світі, захопила учнів цікавинками зі світу мови та імен людей. Мовні ігри та розваги також прийшлися гімназистам до душі. Вони змагалися за звання “найкращого знавця мови” у вікторині “Мова моя, мова…”, конкурсах “Знайди відповіді у словах”, “Вгадай іншомовне слово”, іграх “Друкарня” та “Заховані числа”. Наприкінці заходу влаштували обговорення теми “суржика” та погодилися, що його необхідно викорінювати з нашої прекрасної, мелодійної мови.
Ігрова програма “Зоряна мандрівка сторінками улюблених казок”
09.11.2023 бібліотекар Пальчевська О.М. завітала до 3-А класу, щоб перевірити юних “інтелектівців” на знання народних та авторських казок, розширити обсяг знань, пробудити інтерес до книги і читання. В ігровій програмі “Зоряна мандрівка сторінками улюблених казок” взяли участь 2 команди (екіпажі) “Блискавка” і “Комета” найерудованіших, найначитаніших третьокласників на чолі з командирами. Кожна команда виголосила девіз, продемонструвавши рішуче налаштування на перемогу.
“Зорельоти” зі своїми екіпажами мандрували від однієї планети до іншої, виконуючи поставлені задачі. Гімназисти успішно подолали планети: “Загадкову”, “Казкову”, “Запитальну”, “Кросвордів” і, навіть, “Артистичну”. Гра з уболівальниками додала грі запалу та наснаги, а найкращі знавці отримали солодкі призи. І хоча перемога дісталася лише одній команді, але всі були задоволеними! Адже бібліотекар нагородила обидва екіпажі смачними призами, а діти гарно розважилися та перевірили і поповнили свої знання, упевнившись у тому, що потрібно більше читати, аби більше знати.
“Поетична пристань”
За давньою, доброю традицією наприкінці жовтня у бібліотеці відбувається конкурс декламаторського мистецтва “Поетична пристань”. Цьогоріч змагання читців перенесли до шкільного народознавчого музею “Світлиця”. 17.10.2023 та 19.10.2023 за перші місця змагалися (відповідно) учні 2-4 та 5-9 класів. Юні декламатори обирали для художнього читання твори поетів-ювілярів 2023 року – Володимира Сосюри, Олександра Олеся, Платона Воронька, Василя Стуса, Наталі Забіли, поета-земляка Миколи Вінграновського… Гімназисти з особливою відповідальністю поставились до конкурсу. Кожен вірш був декламований не тільки устами, але йшов із самої глибини серця. Емоційність, виразність, чутливість супроводжували виступи учнів.
За рішенням журі найкращими декламаторами визнано:
Серед учнів 2-4 класів – Фаст Тимофій (2-Бклас);
Серед учнів 5-9 класів – Задорожна Марина (8-А клас).
Вітаємо наших зірочок художнього слова!
Аукціон цікавих знань “Лицарі українських степів”
Традиційно до свята Покрови та Дня українського козацтва бібліотека гімназії запрошує учнів на цікаві заходи, присвячені захисникам рідної землі. 13.10.2023 у біліотеці відбувся аукціон цікавих знань “Лицарі українських степів” з учнями 9-А класу. Олена Миколаївна запропонувала старшокласникам взяти участь у різноманітних конкурсах: розминка “Закінчи прислів’я”, “Січові порядки”, “Козацькі імена”, “Козацькі назви”, “Козацькі повір’я та звичаї”, “Загадкова скринька”. Захід поєднав у собі оригінальні питання з життя та боротьби волелюбних лицарів України, а також пізнавальну інформацію для загального розвитку дев’ятикласників.
Місячник шкільних бібліотек “Вірю в майбутнє твоє, Україно!”
З 01 по 31 жовтня 2023 року у бібліотеці Первомайської гімназії №5 відбувся цикл заходів до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».
Через світ книг бібліотекар Пальчевська О.М. намагалася розкрити перед читачами сторінки історичного минулого й сьогодення українського народу, його культурної й духовної спадщини.
Медіа-розвідка “Літературні постаті Первомайщини”
В організації роботи з формування патріотичної свідомості важливе місце посідає краєзнавча робота. 347-й річниці міста Первомайська присвятила цікаве дослідження для учнів 6-А класу бібліотекар гімназії Пальчевська О.М., яка цього разу виступила в ролі магістра “Академії мдіамастрів”. 15.09.2023 за допомогою медіа-розвідки «Літературні постаті Первомайщини» шестикласники більше дізналися про письменників-земляків (М.Вінграновського, О.Різниченка, Л.Лисогурську), вчилися презентувати їх книги, ділитися відгуками про твори талановитих земляків, удосконалили свої навички пошуку інформації в Інтернеті та вміння створювати медіапродукти. Три команди боролися за найвищий рівень медіапідготовки та отримали дипломи “Акдемії медіамайстрів”. А Ільніцька Аріна отримала індивідуальну нагороду за наполегливість та волю до перемоги.
Виставка літератури
З метою популяризації літератури з народознавства 04.09.2023 бібліотекар Пальчевська О.М. оформила в читальній залі традиційну виставку літератури «Нема переводу добрим звичаям народу».