Соборність України… Це символ боротьби за волю та незалежність, це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Це часточка віри і надії у світле майбутнє… 22 січня Україна відзначила День Соборності, присвячений Акту об’єднання 106 років тому Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Відзначення цього свята сьогодні важливе, як ніколи… Тож, з метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму і гордості за свою державу, у нашій гімназії відбувся ряд заходів, приурочених цій знаменній даті. Як саме? Читайте далі – у новинах від класних колективів…
Учні 9-Б класу (класний керівник Флань С.О.) за технічної підтримки педагога-організатора Пасічник К.В. підготували тематичний відеоблог «Неподільна Україна». Запрошуємо до перегляду!
Ще до святкової ранкової зустрічі учні 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М.) із зацікавленістю перечитували інформацію на дошці, на екрані, адже нові слова, яскраве оформлення привернули дитячу увагу. Після розповіді вчителя і асистента, показу презентації, малим гімназистам стало зрозумілим слово «соборність». Першокласники навіть запамʼятали слова-синоніми – єдність, разом, злука, цілісність… Дітям було цікаво дізнатися про обʼєднання ДВОХ українських республік, бо думали, що Україна завжди була єдиною.

За маршрутним аркушем першачки виконували різні вправи: «хмара слів, «асоціативний кущ», «криголам». Цікаві знання підсумували грою «Так чи ні?», а завершили ланцюгом єдності у класі.

22 січня ранкову зустріч учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.) присвятили Дню Соборності України. Хлопчики та дівчатка з’ясували: що означає поняття «соборність», ознайомилися з історичними фактами рідної держави. Цікава презентація розповіла малюкам про гідну, талановиту, волелюбну українську націю, частинкою якої є і ми з вами.


На завершення діти створили на мапі України від заходу до сходу паперовий ланцюг єдності. А голуба миру розмістили у центрі, як символ прагнення нашої держави жити вільно, незалежно, в дружбі з іншими країнами, засудження агресії та несправедливості.


Першокласники вірять, що мир і спокій, впевненість у майбутньому обов’язково повернуться в Україну! В єдності наша сила!
На святковій ранковій зустрічі учні 1-В класу (класний керівник Кодацька М.П.) переглянули відео «День Соборності України. Історія та сучасність». Під час перегляду діти ознайомилися з історією, особливостями та традиціями цього державного свята. Однією із традицій святкування є створення живого ланцюга. Діти разом з Мариною Петрівною вирішили також його зробити у своєму класі. Під час заходу кожен відчув себе справжньою, невіддільною частинкою нашої неньки-України, українцями та україночками. Малюки розфарбували символічних чоловічків та створили ще один ланцюг єдності – на дошці. Кожен вийшов неповторним. Не забули також і про загальнонаціональну хвилину мовчання, вшанувавши пам’ять загиблих героїв та мирних жителів України. Цей цікавий і урочистий день учні завершили декламуванням віршів про Батьківщину. Наша держава – велична, соборна, єдина! Про це вже із впевненістю можуть сказати «крилатики» 1-В класу…



Учні 1-Г класу (класний керівник Корня В.В.) на ранковій зустрічі говорили про державні символи України. Діти переглянули пізнавальну казку про День Соборності України. А у підсумку – виготовили у кольорах українського прапора паперові долоньки на знак єдності, незламності волі і духу українського народу.



У 2-В класі (класний керівник Таран С.М.) згадали історичні події більш, як сторічної давнини, почули цікаві факти про з’єднання двох українських республік, розібралися, чому свято називається «Днем Соборності України». А на хвилі натхнення – розмалювали тематичні листівки.


22 січня у 7-В класі (класний керівник Колесніченко А.О.) було проведено ранкову зустріч, присвячену Дню Соборності України. Учні дізналися про історичне значення цієї дати, обговорили важливість єдності та незалежності нашої держави. Зустріч відбулася у теплій атмосфері, нагадуючи кожному, що сила нашої нації – в єдності та любові до Батьківщини.



Учні 5-Г класу разом із класним керівником Коппонен В.І. розбиралися зі значенням слова «соборність». Окрім цього, п’ятикласники розглянули історичні факти, які передували утворенню соборної України та появи Дня Соборності України. З радістю і натхненням діти повторили «живий ланцюг», який, свого часу, об’єднав дві частини нашої країни.
Про події, що стались 22 січня у далекому 1919 році та стали важливим кроком у боротьбі українського народу за незалежність та територіальну цілісність, говорили на ранковій зустрічі і у 7-А класі (класний керівник Пархоменко О.С.). Гімназисти згадали історичні факти, вшанували хвилиною мовчання памʼять тих, хто завжди на сторожі нашого спокою і безпеки та пограли в інтерактивні ігри. Семикласники довели, що вони справжні патріоти і знають не тільки значення слова «соборність», а й добре орієнтуються в українських купюрах та знаються на видатних українцях і цікавих українських словах. Тож, нехай це свято надихає всіх українців на нові досягнення в ім’я процвітання нашої Батьківщини!




З нагоди відзначення в Україні Дня Соборності в 9-А класі (класний керівник Сікорська Г.Ю.) була проведена класна година. Дев’ятикласники переглянули відео про цю знаменну подію. Кадри кінохроніки перенесли учнів у 22 січня 1919 року, коли на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки (об’єднання) Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу.


Ганна Юріївна обговорила зі своїми вихованцями значення соборності для України. Старшокласники висловлювали зрілі думки про духовну згуртованість нації, територіальну цілісність країни, суверенітет та незалежність, українську державність та умови для побудови демократичної, вільної країни.

Інспектором освітньої безпеки нашої гімназії Кордюковою Т.Ю. з учнями 8-А класу було проведено заняття до Дня Соборності України На початку заняття Тетяна Юріївна запросила восьмикласників поговорити про одне із знакових свят української держави – День Соборності України. Учні пригадали, що головною традицією в День Соборності є живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об’єднання українських земель і державну єдність. Після чого, учні створили власне коло єдності, а кожен висловив свою думку, як розуміє слово «соборність» та «злука». У другій половині уроку учні розділилися на команди та створювали свої плакати: одна команда малювала символи України, а друга – слово «єдність».



День Соборності України нагадує нам про те, що лише в єдності ми маємо силу, лише разом зможемо подолати всі біди та нещастя, які випали на долю нашого народу. Єднаймося! Україна – наш спільний дім!