Минулий тиждень був сповнений радістю зустрічей після осінніх канікул; інтелектуальними, спортивними, творчими конкурсами, злетами; бесідами про безпеку; осінніми барвами; хвилюючими та пам’ятними моментами у кожному класному колективі… Запрошуємо до віртуальної екскурсії незабутніми шкільними заходами і подіями, це обов’язково має бути цікаво!
В рамках Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів та учениць «Шкільні ігри» учителі фізичної культури Ващенко О.В. та Глушко В.В. з 4 по 6 листопада провели І (шкільний) етап змагань, обравши інтелектуальний вид спорту, – шахи. Хлопці та дівчата 7-9 класів взяли активну участь у шахових перегонах. Тож, переможцями шкільних змагань визнано:
І місце – Аніщенков Семен (7-Б) (серед хлопців); Яськевич Наталія (8-В) (серед дівчат);
ІІ місце – Назаренко Н. (8-В) (серед хлопців); Спасенко В. (9-А) (серед дівчат);
ІІІ місце – Лебідь А. (8-В) (серед хлопців); Ткачук А. (7-А) (серед дівчат).
7 листопада переможці взяли участь у міських змаганнях. На жаль, наші шахісти не посіли призових місць, але Аніщенков Семен показав дуже гарні результати в особистому заліку.
На осінніх канікулах учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С П.) сумували за рідною гімназією. Тож із задоволенням знову сіли за парти. А попереду, ой, скільки цікавого!
Два місяці маленькі пальчики старанно виводили перші літери. Всім було цікаво, чиї зошити прикрасять «Куточок успіхів». Кращими стали роботи Некрасова Тарасика, Зіновкіної Поліни, Ковальчук Мілани, Іванченко Анни та Перерви Влада. Хлопчики та дівчатка уважно розглядають зошити і стараються ще більше, бо виставка ж змінна!
На уроках першокласники з цікавістю вивчали історію свого роду, розгадували таємницю імені та прізвища, вчилися піклуватися про сім’ю. У партнерстві з батьками діти створювали родинні герби та «Дерева роду». З їх допомогою знайомили ровесників з найріднішими людьми.
Вівторок, 5 листопада, виявився занадто насиченим. Спочатку учні відвідали цікавий та повчальний урок мінної безпеки, повторили правила поведінки з невідомими та вибуховими предметами, ще й подарунки отримали.
А на уроці мистецтва разом з батьками маленькі гімназисти відвідали «Бібліотеку-музей Вінграновського», що символічно, напередодні 88-ої річниці від дня народження талановитого земляка, поета, письменника, актора та режисера.
Діти та дорослі ознайомились з художніми виставками АртХабу, побували на уроці поезії та відвідали мистецьку кав’ярню.
Справжнім сюрпризом для берегинь музею були авторські вірші про рідне місто від Ігнатьєвої Маші, Некрасова Тарасика та Максименко Машуні, які вперше лунали в мистецькому просторі. Це був подарунок гостинним працівникам музею за теплий прийом та яскраві враження!
А в четвер 7 листопада у першокласників була чудова нагода приєднатись до шкільного етапу щорічного конкурсу читців «Поетична пристань». Хоч і були вони в якості гостей, але отримали великий досвід: побачили як відбувається дійство, вчилися у старших товаришів майстерно декламувати вірші та самі прочитали твори Олени Пчілки. За активну участь в шкільному заході ще й подяки отримали! Першачки дякують організаторам заходу за таку можливість!
Перший робочий тиждень після канікул був багатий на різні події в житті гімназії і 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М.). На ранковому колі учні раділи зустрічі, теплу в класі, познайомились з рейтингом класів, планували день та тиждень, бесідували на різні теми. Найбільш цікава і хвилююча подія на тижні – участь у конкурсі читців, адже всім бажаючим так хотілося вперше представити свій клас у вмінні декламувати вірші поетів-ювілярів на рівні початкової школи.
Наталія Миколаївна провела підготовчу і словникову роботу, а першокласники обрали найкращих трьох декламаторів – Аріну Лобань, Мирославу Лівінську, Тимофія Осіпенка.
Не менш важлива подія – навчальне заняття з мінної безпеки, де учні були чемними, активними, трішки обізнаними в темі, а на згадку отримали корисні подаруночки.
Кипіла робота в 1-А класі також і на уроках: закріплювали склад чисел, вчили й писали букву за буквою, досліджували нашу їжу. А ще діти відпочивали на перервах, поповнювали сили в їдальні, втілювали фантазії на папері після перегляду мультфільму про Літачка Ліп – на тему «Диво-машина». Наступний тиждень буде не менш цікавим, адже вже почалася підготовка до шкільних тижнів математики та безпеки дорожнього руху.
Дуже сумували один за одним під час канікул і учні 1-Г класу (класний керівник Жуковська В.В.), тому цей тиждень був насичений враженнями про осінній відпочинок. А навчання почали з повторення правил техніки безпеки і запросили до тісної співпраці інспектора з освітньої безпеки – Кордюкову Тетяну Юріївну. Заняття проводили в класі, а для закріплення – відвідали «Клас безпеки», де практично застосували набуті знання.
Також першачкам знову провели дуже цікаве заняття з мінної безпеки. А ще діти отримали приємні і корисні подаруночки: пам’ятки, ручки і записники.
Але ж головна мета школярів – навчання. Тому учні 1-Г активно працюють на всіх шкільних уроках, щоб досягти гарних результатів навчання, адже пізнавати все нове дуже цікаво… На уроках діти читають, складають звукові моделі, розвивають своє мовлення і мислення. На англійській мові закріпили вивченні кольори та лексичні одиниці, навчилися складати з ними речення.
Також хочеться відмітити активну участь першокласників у підготовці до конкурсу читців «Поетична пристань». Дев’ятеро діток підготували вірші поетів-ювілярів, а троє найкращих читців від класу взяли участь у самому конкурсі. Це Малинніков Давид, Киченко Олександр і Чикирка Марія. Всіх читців-першокласників було відмічено грамотами за участь. Діти дуже задоволені і гарно налаштовані на наступні конкурси у шкільному житті.
Маленькі «крилатики» 2-Б класу (класний керівник Мещерякова О.І.) дуже полюбляють школу. Кожен день на них чекає щось цікаве і пізнавальне. На уроці інформатики діти отримали практичне завдання: за допомогою фотоапарата або смартфона зробити фото свого домашнього улюбленця. Всі учні на відмінно впоралися з цим завданням.
Дві дівчинки з 2-Б класу брали участь у шкільному конкурсі читців – Демиденко Анастасія та Гасанова Сабіна. Попри те, що це перша їх участь у такому конкурсі, дівчатка посіли другі місця. Однокласники та вчитель пишаються своїми «зірочками»!
А в останній день тижня другокласники вирішили не нудьгувати в приміщенні школи, а вийшли на вулицю. Діти ловили останні теплі промінчики сонця і насолоджувались осінньою красою, а також визначили: які ж зміни відбулися в живій і неживій природі.
Незважаючи на всі труднощі, учні 3-А класу (класний керівник Зайцова А.О.) впевнено крокують шкільними стежинами, опановуючи нові знання.
Тиждень після канікул розпочали з ранкової зустрічі, на якій ділилися враженнями про осінні канікули: хто де відпочивав та чим займався… Також провели класний конкурс читців-декламаторів поезій, щоб обрати кращих, які братимуть згодом участь у шкільному етапі.
На уроках «Я пізнаю світ» сумувати ніколи, адже третьокласники постійно подорожують (віртуально) до різних країн світу. Цього разу уявляли та прокладали екскурсійний маршрут до Лондона. А ще вивчаючи тему «Мохи», дослідницьким методом гімназисти перевіряли: чому «сфагнум» з грецької означає «губка».
Осінь – красива й дивовижна пора року, яка милує око різнобарв’ям кольорів та їхніх відтінків, щедро обдаровує врожаями та готує природу до майбутнього зимового сну і відпочинку. Це час, коли природа по-особливому спокійна та прекрасна і дарує людині не лише свої плоди, а й свої характерні осінні емоції та аромати. Полюбуватися осінніми барвами та дарами природи, а ще взяти участь у фотоквесті «Моя осінь – 2024» запропонувала третьокласникам Аліна Олександрівна, тим самим, проявити свою фантазію та креативність. І ось що у них вийшло:
Тож, нехай ця осінь дарує тільки радість, щирі посмішки, чудовий настрій та мир у наші домівки!
Під час осінніх канікул учні 5-Б класу (класний керівник Павлова І.В.) відвідали Первомайський краєзнавчий музей. Захопливу екскурсію «Стежинами козаків» для п’ятикласників провів козак Андрій (до речі, випускник нашої школи – Андрій Киченко). Цікаво та доступно екскурсовод розповів гімназистам про історичне минуле української держави і нашого краю, козацькі походи, перемоги, показав зброю, якою вправно володіли козаки під час битв. Діти були у захваті! Але на цьому цікавинки не скінчилися… Завідувачка музею, Олена Пилипівна, провела для п’ятикласників майстер-клас із виготовлення крученої свічки. Школярі старанно, крок за кроком, виконували вказівки майстрині… А коли свічки були готові, радості дітей не було меж! Адже це були гарні і корисні речі, виготовлені власними руками!
А в учнів 7-В (класний керівник Колесніченко А.О.) канікули розпочалися з відвідування кінотеатру «Прем’єра». Семикласники дивилися американський супергеройський фільм «Веном». Після перегляду фантастичного фільму вирішили поринути у реальне життя та вирушили пішки до центрального парку. А там – насолоджувалися осінньою красою, теплими променями сонця та спілкуванням з однокласниками. Додому також вирішили піти пішки, через залізничний міст. Повернулися з прогулянки втомлені, але задоволені та щасливі!
Ми теж щасливі, що наші діти живуть цікавим, насиченим життям. Нехай так буде і надалі…