Надзвичайно насиченим різноманітними подіями виявився минулий тиждень для гімназії №5… Це і STEM-технології, з якими розбиралися наші старшокласники (читайте у попередньому дописі). До Дня безпечного Інтернету учні 8-Б класу (класний керівник Браковець І.О.) презентували гімназистам відеоблог з корисними порадами щодо безпечного користування всесвітньою комп’ютерною мережею.
14 лютого, у Всесвітній день дарування книг, шкільна бібліотека приймала подарунки від 1-А, 1-Б та 4-Б класів. Олена Миколаївна щиро вдячна юним меценатам, їх батькам та класним керівникам за поповнення чудовими книжечками фонду бібліотеки.

П’ятниця… 14 лютого… Ви здогадалися? Звичайно, це найулюбленіше свято наших школярів – День Святого Валентина! В цей день привітання линули звідусіль, працювала «Пошта закоханих», гімназисти дарували один одному та учителям свої посмішки, гарні емоції, свою любов у вигляді сердечок-листівок… А завершилося свято чудовою конкурсно-розважальною програмою для учнів 2-3 класів «Міні Міс та Містер школи». Подробиці цього незабутнього шоу – у наступній новині. Дочекайтеся…
А наразі – новини від класних колективів та їх невтомних класних керівників…
На початку минулого тижня радо зустрічали учні 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М., асистент Куц А.І.) Олену Миколаївну на бібліотечному уроці «Як правильно читати книгу». Працювати було цікаво і легко, адже першачки активні, уважні, сучасні читачі, а головне, люблять книжки. На уроці була весела хвилинка відпочинку, підсумовували набуті знання, ділилися досвідом й вирушили до «аптеки душі», щоб обрати книжечку на канікули. Учні 1-А щомісяця умовно подорожують «Читайкраїною» з казковими героями. А це мотивує їх читати швидше, правильно і розуміти прочитане. Ось до прикладу, кращими читачами в січні-лютому є Лобань Аріна і Долінський Єгор.

На уроках математики гарно вдається працювати з кольоровими олівцями, ребусами, з Lego під час різних завдань, а особливо, математичного диктанту.

На одному з уроків «Я досліджую світ» учні ніби повернулися в минуле свого міста, адже розглядали фото, листівки, зібрані результати проєкту попередніх вихованців Наталії Миколаївни «Екскурс в минуле» з теми «Рідний край». Першокласникам не вірилось, що в парку, на берегах річок, були такі невисокі дерева,не впізнали наш Будинок культури та центральний універмаг, зате радо реагували на знайомі вже пам’ятники, стели, історичні будівлі. Також на уроках ЯДС провели бесіду з правил безпечної поведінки з електроприладами та, зокрема, на додаткові зимові канікули.

День, напередодні цих канікул, був особливо насиченим, адже на уроці дизайну першачки готували сердечко-квітку рідним й друзям, бесідували на ранковій зустрічі про Святого Валентина, вітали один одного зі святом любові та дружби, всі свої сердечка відправляли в поштову скриньку Валентина. Від своїх вчителів дітки отримали сюрприз – солодкі передбачення до цього незвичайного дня.


Зайшли в цей день і до бібліотекарки Олени Миколаївни привітати й до Дня дарування книжок передали декілька книг шкільній бібліотеці. А маленькі «зірочки» Дмитро й Мирослава вперше підкорювали «велику» сцену з піснею-діалогом в рамках святкової розважальної програми.

З гарними емоціями, радісні й щасливі пішли на тижневий відпочинок маленькі гімназисти.
Минулий тиждень вніс багато змін у шкільне життя учнів 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.). Ще в понеділок на ранковій зустрічі малята вітали товаришів з отриманням залікових книжечок з математики за знання складу чисел, а вже у вівторок отримали перший свій досвід онлайн-навчання.



І хоч перехід на дистанційну форму викликав хвилювання у дорослих, але малята не підвели. Отримавши інструктаж, вони чітко виконували вказівки вчителя, злагоджено та успішно працювали.
Світлана Петрівна пишається своїми вихованцями і тішиться тим, що навчатися мали можливість усі першокласники, навіть ті, що захворіли.
Онлайн-навчання не завадило школярикам відзначити Всесвітній день радіо. Всі літери вивчено, тож хлопчики і дівчатка вчаться читати тексти цілими словами, правильно та усвідомлено. Попередня перевірка читацьких навичок вкотре визначила лідерів класу. Ними стали Перерва Влад, Ігнатьєва Маша та Вовненко Айсель. Нині діти вчаться читати виразно, як справжні диктори на радіо чи ведучі новин.
Першокласники є активними читачами шкільної бібліотеки. А 14 лютого в День дарування книги вже вкотре приготували для неї подарунок.

Святкові презенти готували малята і один одному, своїм друзям, рідним у чарівних домашніх майстернях. До Дня Святого Валентина позитиву було багато. Та найбільшу валентинку вдалося створити на шкільній дошці. Тут любові вистачить для всіх!




Під час дистанційного навчання діти неймовірно вдячні вчителю фізкультури Світлані Вікторівні за цікаві руханки. Їх малята виконували з неабияким задоволенням. Часто до спортивного челенджу запрошували своїх сестричок чи братиків.


Аж ось і додаткові канікули для старанних учнів! Повторивши правила безпечної поведінки, діти вирушили на заслужений відпочинок набиратися сил і радіти довгоочікуваному снігу.
Кожен тиждень в учнів 1-В класу (класний керівник Кодацька М.П.) відрізняється від попереднього, є незвичним і несхожим на інші. Ось і цього разу темою тижня стали знаменні дати лютого. На початку тижня «крилатики» говорили про свято Масляної. І яким же було здивування дітей, коли вони дізналися, що Масляну святкують цілий тиждень і кожен день має своє значення і свої особливі традиції. Цьогоріч українці святкуватимуть з 24 лютого аж по 2 березня. Тут не обійшлося і без проєктної діяльності, адже дітки дізналися, що символом цього свята є млинець, який символізує собою кругле, золотаве сонечко, а воно, в свою чергу, є символом життя. Виконавши завдання у посібнику, учні дізналися про рецепт виготовлення млинців і одразу захопилися ідеєю приготування. У кожного вони були різні: за розміром, начинками, кольором. Але у всіх вийшли дуже смачними!






У середу першокласники дізналися про Міжнародний день рідної мови. У цей день кожен зрозумів значення слів «рідна мова» та їх важливість для кожної людини, держави. Як результат, взяли за правило: потрібно якомога більше спілкуватися українською мовою та не вживати русизми. Цікаві факти про життя видатної української поетеси Лесі Українки розповіла дітям Марина Петрівна. І невипадково… Адже народилася знаменита Українка саме в лютому (25 лютого). А ось у четвер першачки дізналися про День Святого Валентина, який відзначають 14 лютого. У цьому їм допомогли уроки англійської мови. Діти вчили традиції, атрибути свята, їх рахували, визначали колір та розмір. А найголовніше навчилися говорити: «I love…» («Я люблю…»). Також виявилися, що 11 лютого – День комп’ютерника і безпеки в Інтернеті. Діти поглибили знання з цієї теми, розв’язували логічні завдання та навіть розшифровували, зіпсований комп’ютерними вірусами, текст. П’ятниця була не менш цікавою! Адже учні 1-В дізналися, що саме 17 лютого відзначають День спонтанного прояву доброти. Тому малі гімназисти навчилися «золотому правилу»: «Стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе». Діти зозуміли, що немає однакових людей – хороших чи поганих. Кожен має свої чесноти та вади. Просто чесноти потрібно розвивати, а вади контролювати та виправляти.


Тож кожен день був неповторним, насиченим новою інформацією, цікавими фактами, завданнями і кожен з них першокласникам дуже сподобався. Відтепер вони з нетерпінням чекають настання наступного тижня. Адже дітлахам дуже вже кортить дізнатися: якій же темі буде присвячений увесь наступний тиждень навчання?…
Продуктивно проведений тиждень – це результативний тиждень. Саме так вважають учні 1-Г класу на чолі з класним керівником Корня В.В.. Понеділок першокласники розпочали з енергійної ранкової зустрічі, впроваджуючи розвиток соціально – емоційних навичок через програму СЕН «Зерна». У вівторок говорили про безпечний Інтернет, академічну доброчесність і закріплювали набуті знання на уроках. Також в цей день першачки мали можливість попрацювати з Оленою Миколаївною на бібліотечному уроці. Адже не менш важливо знати, як правильно читати книги.




На уроках читання діти складали звукові моделі до слів, в яких є буква «я», що позначає 2 звуки. Неймовірні враження у малюків залишила по собі зустріч з психологом від Міжнародного Медичного Корпусу. Психолог Наталія Натіна провела чудовий майстер-клас про емоції і розповіла про важливість ментального здоров’я. А цікавинкою заходу було виготовлення дітьми власноруч воскових свічок.



На перервах учні 1-Г вчаться бути ввічливими, толерантними і говорити компліменти один одному. А також люблять просто пообійматися…

Підсумок тижня першокласники провели у вигляді гри про правила поводження на зимових канікулах: повторили правила безпеки біля водойм, на кризі, під час заметілі та безпеку вдома. Не забули малюки і про день Святого Валентина: виготовили власноруч «валентинки» як подарунок для близьких та прояв своєї любові…

10 лютого учні 2-В (класний керівник Таран С.М.) відзначали День парасольки. Переглянувши відео, другокласники дізналися багато цікавого про ці корисні пристрої від дощу чи сонця або, просто модний аксесуар. А потім, відповідно до свого настрою, діти розфарбовували різноманітні моделі зонтиків. Вийшло дуже гарно!

14 лютого, у День всіх закоханих, у 2-В відбувся майстер-клас з розмальовування печива у формі сердечка. Діти дуже старалися! І кожне печиво-сердечко вийшло неповторне, яскраве та смачне! А Крістіна Король та Амір Юлдашев у цей день взяли участь у конкурсі «Міні Міс та Містер школи». Вони чудово впоралися з усіма завданнями та отримали дипломи. Світлана Михайлівна дуже вдячна матусям за організацію підготовки до конкурсу, всіляку підтримку. Крістіна та Амір для своїх однокласників є переможцями! Так тримати і надалі!


Навчальні будні учнів 3-А класу (класний керівник Зайцова А.О.) насичені та пізнавальні. На уроках української мови третьокласники зосереджено готувалися до діагностувальної роботи, працюючи в групах, пригадували правила, які вивчали раніше.

На минулому тижні учні, які посіли призові місця у творчих та інтелектуальних конкурсах, підкорили «Зірковий Олімп» та були нагороджені дипломами та сувенірами.

Дуже сподобалася і запам’яталася дітям розважальна програма, яку провели учасники гуртка «Імпульс», що працює на базі ДЮЦНВ. Третьокласники розважалися, танцювали, змагались. Учні 3-А щиро вдячні Іщенко Ксенії Миколаївні та її талановитим учням.

З нетерпінням дівчатка й хлопчики чекали Дня Валентина… Вранці відкрили «скриньку кохання» і кожен отримав свою «валентинки» від учителя, а також від друзів. Кіра Рибак та Артем Ільчук взяли участь у конкурсно-розважальній програмі «Міні Міс та Містер школи». Талановита пара здобула перемогу у запеклій боротьбі, а класний керівник та однокласники щиро радіють за переможців.


Яскраво, цікаво, весело учні 6-В класу (класний керівник Глушко В.В.) відсвяткували День Святого Валентина. Шестикласники щиро вітали найулюбленіших учителів, фотографувалися з друзями та дарували один одному святкові сердечки – «валентинки». Цей день не лише запам’ятався гарним настроєм, виявом почуттів, веселощами, а й залишиться світлими спогадами на чудових, святкових світлинах…



11 лютого у рамках відзначення Дня безпечного Інтернету у 7-В класі (класний керівник Колесніченко А.О.) відбулася тематична ранкова зустріч, присвячена питанням цифрової безпеки, відповідального користування мережею та захисту особистих даних.
Зустріч розпочалася з обговорення актуальності теми. Учні ділилися своїм досвідом використання Інтернету, обговорювали ситуації, з якими стикалися, та можливі загрози у віртуальному просторі. Особливу увагу приділили питанням кібербулінгу, фішингу та правилам створення надійних паролів.

Учні 7-В класу також були запрошені класним керівником Колесніченко А.О. спільно з інспектором освітньої безпеки Кордюковою Т.Ю. до просвітницько-профілактичної гри «Коло безпеки», яка була організована в рамках заходів із запобігання проявів різних форм насильницької поведінки. Основною метою гри було підвищення обізнаності школярів щодо можливих ризиків у повсякденному житті та удосконаленням навичок ненасильницького поведінки.


У нашій гімназії велика увага приділяється формуванню критичного мислення учнів та толерантного ставлення до інших людей. 15 лютого психологічна служба закладу організувала для учнів 9-Б класу інтерактивне заняття «Стереотипи та упередження».
Метою заходу було ознайомлення школярів із поняттями стереотипів, упереджень та їхнім впливом на наше сприйняття світу й міжособистісні стосунки. Учасники заняття розглядали, як формуються стереотипи, обговорювали їхні позитивні та негативні сторони, а також аналізували власний досвід зіткнення з упередженнями.


Заняття відбулося у формі активного діалогу, під час якого учні виконували інтерактивні вправи, працювали в малих групах та розігрували ситуації, що допомогли глибше зрозуміти тему. Особливий інтерес викликала гра «Зламай стереотип», у якій учасники мали змогу довести помилковість поширених у суспільстві уявлень.
Учням було наголошено на важливості критичного осмислення інформації, яку ми отримуємо з різних джерел. Наприкінці заняття кожен мав можливість висловити свої думки щодо отриманих знань і зробити висновки про необхідність толерантного ставлення до інших.

І на сьогодні це все! А ми надовго не прощаємося, адже кожний новий день приносить нам цікаві ідеї, заходи, зустрічі, а з ними – гарні емоції, незабутні враження, мрії та сподівання…