НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ПРОЄКТ
“ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ”
В Первомайській гімназії №5 працюють 6 класів Нової української школи в рамках науково-педагогічного проєкту “Інтелект України”:
1-Б клас – вчитель Чаловська Світлана Петрівна
3-А клас – вчитель Зайцова Аліна Олександрівна
4-А клас – вчитель Станішевська Ірина Олександрівна
5-А клас – класний керівник Іванова Ганна Василівна
6-А клас – класний керівник Липа Олена Анатоліївна
7-А клас – класний керівник Пархоменко Олена Сергіївна
Мета проєкту «Інтелект України» — навчити дитину бути успішною в школі та дорослому житті, навчити радіти життю.
Основні цінності “інтелектівців”:
– Лідерство – ми творимо цілісний освітній проєкт усеукраїнського масштабу.
– Інновації та розвиток – ми використовуємо провідні вітчизняні та зарубіжні освітні моделі та технології.
– Професіоналізм та компетентність – ми впроваджуємо спеціальні програми підвищення кваліфікації менеджерів освіти та вчителів.
– Ефективність – ми організуємо процес навчання так, щоб забезпечити успіх кожній дитині за умов підтримки її здоров´я.
– Патріотизм – ми формуємо такі компетентності, які спонукають бути успішними й щасливими людьми в професійному та особистому житті на Батьківщині.
– Результативність – ми постійно вдосконалюємося та розробляємо предмети в такий спосіб, щоб не лише зберегти, а й збільшити інтерес учнів до навчання.
– Творчість – ми створюємо умови в навчанні для самоактуалізації та творчої самореалізації особистості.
Сутність науково-педагогічного проєкту “Інтелект України” полягає не в насиченні дитини знаннями, а в набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів – сприйняття, пам’яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра – цілеспрямованості, працелюбності, наполегливості, сили волі, організованості, охайності тощо.
Програма розроблялася таким чином, щоб урахувати вікові особливості учнів і не лише зберегти, а й збільшити інтерес дітей до навчання. Завдяки міжпредметним зв’язкам, засобам наочності й відеоматеріалам об’єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим.
Модельну навчальну програму «Інтелект України» створено на основі потижневого планування освітнього процесу з визначенням теми тижня.
Опрацювання ключових питань тижня відбувається через систему технологічних вправ; на допомогу вчителю надаються «Методичні рекомендації», на допомогу учневі/учениці – система алгоритмів діяльності, творчого підходу до виконання завдань, що забезпечує послідовність дій, певне засвоєння, пошук відповіді на запитання. Медіасупровід дає можливість створювати позитивну атмосферу, емоційне налаштування, формувати загальнолюдські цінності.
Діти, які навчаються за програмою «Інтелект України», мають відмінні від «звичайних» класів предмети, такі як «Еврика», «Навчаємося разом», «Основи самоменеджменту», «Вступ до професії», а також природознавство, яке поділяється на два окремих предмети: з ухилом у зоологію й ботаніку та з ухилом у фізику. Всі предмети взаємозв’язані. Якщо на природознавстві діти вчили клас птахів, то й на читанні й математиці вони будуть розглядати теми й задачі, що стосується тих самих птахів.
Система здоров’язбережувальних вправ (музичні рухливі фізкультхвилинки, вправи для покращення зору, пальчикова гімнастика, хвилинки релаксації) дозволяє результативно й оптимально реалізувати один з найважливіших принципів освітньої діяльності учнів – збереження здоров’я, формування культури здорового способу життя.
Шкільне життя “інтелектівців”
3-А клас
4-А клас
5-А клас
6-А клас
7-А клас