Шкільне життя невпинне… Воно, ніби швидкісний потяг, рухається вперед у шаленому темпі. А ми ледь встигаємо слідкувати за ним, рахувати його зупинки, пасажирів, а головне, запам’ятати все, що відбувається всередині… Хоча, для цього у нас є шкільний сайт. Саме він розповість про всі значні (і не дуже значні) події, ознайомить із знаменними датами, збереже у пам’яті всі радощі і хвилювання, перемоги і здобутки, а головне, архівні світлини нашого з вами сьогодення… Наразі – чергова порція новин від класних колективів. Читайте, долучайтеся до нашого шаленого життя…
Як завжди, кожен тиждень приносить нові знання, події, знайомства. Бо школа – це не лише навчання, а й виховання також…
Учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.) старанно навчаються, допомагають один одному. За потреби здобувають знання і в укритті.


Діти радіють своїм успіхам та здобуткам кожного товариша. Ось і цього разу під гучні оплески однокласників отримували свої почесні нагороди за участь у конкурсі «Український сувенір». І вже чекають результатів конкурсу «Новорічна композиція». Адже у партнерстві з батьками створено неймовірні поробки! Світлана Петрівна щиро дякує класній родині за творчість та активність.


На ранкових зустрічах хлопчики та дівчатка дізнаються багато цікавого та корисного. Тож і тиждень розпочали Днем толерантності. Що це таке? З якими чеснотами співзвучна толерантність? Коли і до кого маємо бути чуйними, турботливими, уважними? Все це зрозуміли першокласники після перегляду та обговорення мультфильму німецького автора «Подарунок». А в домашніх майстернях молодші гімназисти виготовили «Долоньки толерантності», де на кожному пальчику прописали чесноти, які найбільше припали до душі.


А ось і нагода випала – ділом перевірити свої найкращі якості. Класна родина відгукнулась на волонтерський поклик і долучилась до збору вітамінних смаколиків для воїнів ЗСУ.

Багато приємних компліментів почули першокласники на свою адресу у Всесвітній день привітань. До цієї події діти готували листівки, щоб подарувати їх своїм найкращим друзям.


Цього тижня першокласники дізналися про важливі дати для нашої держави: День гідності та свободи (21 листопада) і День пам’яті жертв Голодомору (остання субота листопада). На ранкових зустрічах, за допомогою відеопрезентацій, діти торкнулись сумних сторінок історії України; зрозуміли, чому хліб в народі називають «святим», повторили правила бережного ставлення до хлібобулочних виробів.


Навчальний тиждень завершився. Але в суботу о 16.00 годині діти 1-Б разом з дорослими запалили свічечки пам’яті на честь невинно загиблих співвітчизників та розмістили їх у своїх домівках на підвіконнях…
З нестримною швидкістю промайнув ще один тиждень для учнів 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М.), подарувавши дітлахам чимало приємних подій, цікавих зустрічей, серйозних і відповідальних заходів. Ось, щиро вітали Анюту Ратушну, Мишка Клочка, Юлію Клінишкову з днями народження… Під час привітань у класі зʼявлялися несподівані гості: тато-військовий зумів дібратися до доньки Юлії, а пес Патрон розважив малюків веселими танцями.

Гостинно зустріла гімназистів у казковій країні Олена Миколаївна, господиня «аптеки для душі», де познайомила першачків з «вуличками, будинками, мешканцями» бібліотеки. Дітки намагалися бути чемними, слухняними й активними на занятті, а наприкінці – подарували книжечки і записались в читачі, звісно, ретельно вибравши першу книжку для читання.

На уроках англійської мови, під керівництвом Кристіни Вʼячеславівни, діти вивчають нові слова, граючись у ляльковий театр, який самі ж і виготовили.

Щедро відгукнулись батьки першокласників на збір вітамінних наборів для наших незламних: горіхи, мед, цукати, курага, родзинки і різне насіння відправили на пакування.

«Запали свічку памʼяті, борись за Україну, підтримуй воїнів!» – девіз тижня у 1-А класі. Саме тому, Наталія Миколаївна проводила на ранкових зустрічах невеличкі бесіди щодо відзначення українцями Дня Гідності й Свободи, 1000 днів боротьби й незламності, Дня памʼяті жертв Голодомору. Бесіди мали на меті ознайомити першокласників з важливими історичними подіями, нагадувати про мужність нашого народу, виховувати почуття патріотизму і гордості за свою країну. Так, 19 листопада, на ранковому колі діти самі визначили тему дня за допомогою розрізаних картинок «1000 днів незламної боротьби» та, за традицією, вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих захисників і мирних громадян. На уроці дизайну першачки виготовили паперову свічечку з колосками і незабудкою, а в суботу о 16-й годині родини ставили на підвіконня запалену свічечку памʼяті.




У 1-Г класу (вчитель Жуковська В.В.) вирує цікаве шкільне життя… Тиждень першачки розпочали з чудового бібліотечного уроку. Олена Миколаївна розповіла дітям про професію письменника, як пишеться книга, презентувала творчість відомих українських письменників: Олени Пчілки, Наталі Забіли, Івана Франка, Лесі Українки, Тараса Шевченка тощо.

На ранкових зустрічах гімназисти 1-Г згадували і жертв голодоморів, і 1000-й день незламної боротьби українського народу, супроводжуючи сумну інфомацію – хвилинами мовчання…
На уроках «Я досліджую світ» першокласники говорили про правила етикету та визначили, що вже знають, як потрібно поводитися у суспільстві. На уроках англійської мови вивчили і закріпили слова з теми «My family», створювали родинне дерево англійською та виготовили кубики із зображенням малюнків за темою. А ще, Вікторія Василівна радіє за своїх учнів та хоче поділитися успіхами письмових робіт з математики, читання і письма. Окрім навчання, дітлахи смачно їли в шкільній їдальні та раділи першому снігу… А головне – долучилися до загальношкільної благодійної акції «Смаколики для воїнів».








Учні 2-Б класу (класний керівник Мещерякова О.І.) без роботи не сидять. Діти взяли активну участь у Всеукраїнських інтернет-олімпіадах від платформи «На урок»: з математики, предметів початкової школи, «Я досліджую світ» та мистецтва. На ранковій зустрічі діти отримали свої нагороди. Радісно, що всі учасники посіли призові місця.

Минулого тижня «крилатики» вивчали свята листопада. 9 листопада відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Тож на Арт-технологіях (образотворче мистецтво) вчились малювати українську хату і оздоблювати її орнаментом. 16 листопада, у Всесвітній день ґудзиків, обчислювали математичні вирази і дізнавались – в яких країнах знаходяться пам’ятники ґудзикам, також розв’язували задачі з ґудзиками. 4 листопада – День залізничника України, то в цей день другокласники подорожували на потязі під час уроків української мови. 30 листопада – День свійських тварин, то на уроці мистецтва вивчили пісню про песика. Тиждень був насичений і учні 2-Б з нетерпінням чекають наступний… Впевнені, що не менш цікавий!


Урок з дизайну і технологій у 2-В класі (класний керівник Таран С.М.) на минулому тижні виявися особливим. Другокласники вчилися зустрічати гостей, а саме, сервірувати стіл. Після повторення правил користування ножицями і клеєм, розпочали роботу. Кожен учень приклав максимум зусиль, гарно та вірно виконав завдання. Окрім практичної частини, на уроці обговорили правила етикету та вміння правильно поводити себе за столом. Тепер другокласники чекають на гостей!

22 листопада – День сина. Хоч це і не офіційне свято, але є привід провести час з родиною разом. На ранковій зустрічі у 2-В переглянули відео, з якого дізналися історію свята та звичаї різних країн, пов’язані з цим днем. Після перегляду діти поділилися своїми історіями про родинні традиції. І класний керівник з асистентом, і діти, вкотре впевнилися, що ранкові зустрічі – це завжди цікаво, пізнавально, а діти мають більше можливостей для спілкування, пізнати світу та один одного…

21 листопада учні 3-А класу (класний керівник Зайцова А.О.) провели ранкову зустріч присвячену Дню гідності та свободи. Третьокласники переглянули історичну казку, за допомогою якої зрозуміли, у якій ситуації опинилася Україна у 2013 році. Діти упевнилися, що кожна людина нашій країні має бути вільною та гідно вчиняти і жити. Тож, аби краще розібратися в цих поняттях третьокласники створювали асоціативний кущ та грали в гру з цеглинками лего.



Запаливши свічку, хвилиною мовчання згадали всіх, хто загинув на Майдані, адже школярі мають пам’ятати свою історію та знати про героїв, які віддано боролися за свободу і незалежність.
Учні 3-Б класу (вчитель Михайльонок С.В.) також взяли активну участь у ХХІІІ Всеукраїнських олімпіадах від платформи «На урок» з української мови та літератури, математики, курсу «Я досліджую світ», предметів початкової школи, інформатики. Це вже другий досвід третьокласників у подібних олімпіадах. Діти мають певні досягнення та отримали сертифікати. Світлана Валеріївна задоволена результатами та сподівається на перемоги своїх вихованців на предметних олімпіадах.



Ранкова зустріч 19 листопада у 3-Б класі була серйозною і сумною. 1000 днів війни… Тисяча днів незламності… Третьокласники переглянули презентацію, запалювали свічку пам’яті, хвилиною мовчання вшановували пам’ять загиблих, а внутрішньо переміщені діти ділилися власним пережитим досвідом жахіть війни… Підсумком зустрічі стали сподівання на мир в Україні та щасливе дитинство.
На уроці скорботи і пам’яті «Колоски життя» учні 5-Б класу (класний керівник Павлова І.В.) познайомилися із сумною, важкою сторінкою історії України – Голодомором 1932-1933 років. Під час заняття діти знайомилися зі свідченнями очевидців, спілкувалися про важливість пам’яті про найстрашніший голод ХХ століття. Із великою цікавістю п’ятикласники слухали розповідь учителя про роки знущань з українського народу, переглянули короткий анімаційний фільм про голодомор, обговорили символіку «свічки пам’яті» та вшанували мільйони невинно загиблих – хвилиною мовчання…


19 листопада. 1000. 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення російської федерації. Учні 7-А класу (класний керівник Пархоменко О.С.) вшанували хвилиною мовчання памʼять усіх дітей, дорослих та військових, яких віддали свої життя за ці 1000 днів. Семикласники згадали 22 лютого 2022 року та сказали 1000 слів про той день…


Цьогоріч, 23 листопада Україна вшановувала памʼять жертв Голодомору. До акції «Запали свічку памʼяті» долучились і учні 7-А класу. Напередодні сумної дати, на ранковій зустрічі, семикласники разом із класним керівником вкотре передивились мультиплікаційний фільм «Голодний Дух», обговорили трагедію, а вдома, разом із батьками запалили свічку памʼяті.


До Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у 7-В класі (класний керівник Колесніченко А.О.) відбулася тематична ранкова зустріч.

Захід розпочався хвилиною мовчання, під час якої учні вшанували пам’ять усіх загиблих під час голодоморів. Семикласники переглянули документальний фільм про трагічні сторінкам історії українського народу. У фільмі свідки тодішніх подій описували історії своїх родин, яким вдалося вижити у ті страшні, голодні роки.

Учні 7-В, а разом з ними і вся шкільна спільнота, впевнені, що вшанування пам’яті жертв Голодомору є надзвичайно важливим для формування в учнів почуття історичної відповідальності, національної самосвідомості та людяності. Ми маємо зберігати цю пам’ять, аби трагедії минулого більше ніколи не повторилися!
А ми вже працюємо і навчаємося далі… Нехай наші будні та свята будуть мирними і щасливими, адже українці на це заслуговують!