Сайт Первомайської гімназії №5
Адміністратор сайту – бібліотекар Пальчевська Олена Миколаївна
Сайт Первомайської гімназії №5 – це «обличчя» освітнього закладу в мережі Інтернет, презентація закладу у медіапросторі. Це інформація про історію школи, її викладачів, учнів, літопис їх умінь, захоплень, перемог.
На сайті заклад постійно оприлюднює повну та достовірну інформацію про свою діяльність, адже без оперативного та повного інформування неможливо створити та підтримувати довіру до роботи закладу, що є обов’язковою умовою для ефективної освітньої діяльності.
Доступ до інформації на сайті мають всі педагогічні працівники, учні та їх батьки, громадськість. Інформаційне наповнення сайту здійснюється спільними зусиллями директора гімназії, його заступників, класних керівників, вчителів-предметників, творчих груп. Інформація, готова для розміщення на сайті, надається адміністратору (Пальчевській О.М.), яка оперативно забезпечує її розміщення і своєчасне оновлення. Періодичність заповнення сайту – не рідше одного разу в тиждень.
Навігація сайту являє собою два меню: головне – у верхній частині розміщено 5 великих розділів, бічне – в лівій частині.
Ряд розділів сайту є змінними, вони постійно оновлюються. Це такі сторінки, як: «Новини», «Фінансове забезпечення», «Мережа освітнього закладу», «Досягнення», «Новини бібліотеки», «Вакансії» тощо.
Розділи сайту з офіційними документами найчастіше представлені у форматі PDF для зручності перегляду.
Шкільний сайт сьогодні – річ необхідна. Як для тих, кому небайдуже шкільне життя, так і для контролюючих органів, які можуть у будь-який час отримати доступ до потрібної інформації про роботу закладу.
Інформацію про роботу закладу на сайті гімназії подано відповідно до ст. 30 Закону України “Про освіту”. У своїй роботі адміністратор сайту керується “Положенням про Web-сайт Первомайської гімназії №5”
Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти
1. Заклади освіти формують відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднюють таку інформацію. Доступ до такої інформації осіб з порушенням зору може забезпечуватися в різних формах та з урахуванням можливостей закладу освіти.
2. Заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на своїх веб-сайтах (у разі їх відсутності – на веб-сайтах своїх засновників) відкритий доступ до такої інформації та документів:
– статут закладу освіти;
– ліцензії на провадження освітньої діяльності;
– сертифікати про акредитацію освітніх програм, сертифікат про інституційну акредитацію закладу вищої освіти;
– структура та органи управління закладу освіти;
– кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами;
– освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою;
– територія обслуговування, закріплена за закладом освіти його засновником (для закладів дошкільної та загальної середньої освіти);
– ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються у закладі освіти;
– мова (мови) освітнього процесу;
– наявність вакантних посад, порядок і умови проведення конкурсу на їх заміщення (у разі його проведення);
– матеріально-технічне забезпечення закладу освіти (згідно з ліцензійними умовами);
– напрями наукової та/або мистецької діяльності (для закладів вищої освіти);
– наявність гуртожитків та вільних місць у них, розмір плати за проживання;
– результати моніторингу якості освіти;
– річний звіт про діяльність закладу освіти;
– правила прийому до закладу освіти;
– умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами;
– розмір плати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації здобувачів освіти;
– перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати;
– поведінки здобувача освіти в закладі освіти;
– план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
– порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;
– порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);
– інша інформація, що оприлюднюється за рішенням закладу освіти або на вимогу законодавства.
3. Заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.
4. Інформація та документи, передбачені частинами другою і третьою цієї статті, якщо вони не віднесені до категорії інформації з обмеженим доступом, розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законом.
5. Перелік додаткової інформації, обов’язкової для оприлюднення закладами освіти, може визначатися спеціальними законами.
Докладніше: https://kodeksy.com.ua/pro_osvitu/statja-30.htm