Минулий тиждень у гімназії був дивовижно поетичним і святковим… Адже 19 березня народилася геніальна поетеса Ліна Костенко, а шкільна книгозбірня в цей день приймала гостей – семінар бібліотекарів закладів освіти Первомайської територіальної громади. Бібліотекарка Пальчевська О.М. запросила своїх колег та учнів 7-х класів до літературно-мистецької мандрівки по п’яти локаціям: біографічна «Я вибрала долю собі сама…», літературна «Поезія – це завжди неповторність…», музична «Моя любове! Я перед тобою…», IT-локація «Вже почалось, мабуть, майбутнє…», арт-локація «Занурення у поезію».

Окрім господині, ведучими цих локацій були творчі учителі, закохані у поезію неперевершеної Ліни Костенко (педагог-організатор Пасічник К.В., учитель мистецтва Липа О.А., учитель інформатики Пархоменко О.С., практичний психолог Колесніченко А.О.). Відвідавши всі зупинки, гімназисти та гості школи дізналися цікаві факти з життя видатної поетеси, про кохання в її житті та поезії, «доторкнулися» серцем до основних тем творчості Ліни Костенко, дізналися, як штучний інтелект працює з геніальною поезією, і… навіть, малювали кавою ілюстрації до її творів… Зачаровані, окрилені, зворушені діти і бібліотекарі висловлювали своє захоплення мандрівкою та колективом однодумців, командою неперевершених професіоналів, які надихнули усіх присутніх силою поетичного слова Ліни Костенко…



А чим ще запам’ятався минулий тиждень – читайте у дописах від класних керівників…
Передканікулярний тиждень навіяв учням 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М., асистент учителя Куц А.І.) весняний настрій, позитивні емоції в передчутті відпочинку й розваг, адже залишалося 5 днів попрацювати й – весняні канікули! А роботи у школярикiв багатенько: підсумувати здобуті знання з усіх предметів, щоб знати з якими результатами йдуть на канікули. Підсумки відбулися й на гуртковій роботі (є 5 грамот у Юлії, Мишка, у двох Арін, Ані). Навіть батькам було завдання: анкетування, здійснити медичний огляд дитини на канікулах.

Справжня весна відчувалася у всьому: на дизайні діти виготовляли комбіновану аплікацію «Весняні котики», а на образотворчому мистецтві вчилися малювати підсніжники. Кожна робота була оригінальна, весняна, відповідала відомому «принципу» дітей: «Я – художник! Я так бачу!»…

На уроках «Я досліджую світ» першокласники вивчали характеристики повітря. А практично – діти були його «ловцями», тобто проводили досліди як в класі, так і вдома. Як тільки малюки не ловили повітря? Віялами, пакетами, пляшками, кульками… Ксюша зацікавила дослідами навіть молодших сестричок…

Двадцять перший день 3-го місяця обрано Всесвітнім днем інформування про людей з синдромом Дауна, оскільки цей синдром пов’язаний з трьома копіями 21-ї хромосоми. І це не вирок, і не хвороба, і людина з синдромом Дауна не хворіє, не страждає, не вражена, не є його жертвою. Ці люди можуть набагато краще розвивати свої можливості, якщо поруч з ними є позитив, панує любов, увага і розуміння. Тому діти 1-А класу, одягнувши різнокольорові шкарпетки, долучились до флешмобу «Шкарпетуйся!». Вони зробили це задля підтримки дітей з цим синдромом та, щоб привернути увагу до важливості інклюзії. Спробували відчути, як це – бути трішки не таким як всі? І нічого не змінилося: всі залишилися самі собою, такі ж цінні і неповторні!

Першокласники також завітали до шкільної «аптеки душі» – бібліотеки, щоб привітати господиню з днем народження і взяти книжечки для приємного та корисного відпочинку на канікулах.

Інспектором Тетяною Юріївною та класним керівником Наталією Миколаївною проведені бесіди з безпеки життєдіяльності дітей під час весняних канікул: правила дорожнього руху, поводження з вибухонебезпечними, легкозаймистими предметами, газо- і електроприладами, поведінка з незнайомцями. За відеопрезентацією приділена увага циклу бесід «Наодинці вдома», серед природи (особливо – біля водойм), дитячі дії під час повітряної тривоги, якщо сам вдома. Наостанок Тетяна Юріївна подарувала малечі розмальовки з невеличким завданням – обійти олівцями небезпечні місця у навчальному Містечку.

Напередодні весняних канікул учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.) провели надзвичайно творчий тиждень! Весна прийняла естафету і впевнено крокує містом. Хлопчики і дівчатка вчились спостерігати, шукати весняні зміни в довкіллі, знайомились з першоцвітами. Свої спостереження змальовували не лише словом, а й олівчиками та фарбами.

Конкурс юних художників «А вже весна!» запросив теплу пору року до затишного класу. Прикрасили своїми роботами діти дві локації: класу та коридору гімназії. За старанність учнів чекали нагороди-сюрпризи.

Свої спостереження маленькі дослідники продовжили на уроках «Я пізнаю світ». Цього тижня об’єктом зацікавленості малят стали земноводні. Скільки чарівних перетворень відбувається з жабкою протягом життя! Цікаво було порівнювати її суттєві ознаки з класом Риб. Але найбільше вражень отримали першокласники від перетворень рідини. Пізнавальний мультфільм «Три стани води» захопив малюків найбільше!


19 березня, в день народження відомої української поетеси Ліни Костенко, маленькі гімназисти вирушили до міського АртХабу «Вінграновський». Тут, напередодні Міжнародного дня поезії, першокласників та батьків гостинно зустріли співробітники музею на чолі з головою художньої ради Наталією Євгенівною Терещенко.

На дітей чекали цікаві локації та бібліотечний урок в рамках Національного тижня читання поезії. Керівник класу Світлана Петрівна провела вправу «Мозковий штурм», виявивши знання дітей про поезію та відомих авторів України. Діти вчилися також римувати слова… Наталія Євгенівна ознайомила малят з творчістю нашого земляка Анатолія Качана. Діти уважно слухали вірші митця, а під пісеньку на його вірш провели руханку.
Та найбільше захвату і в малюків, і в господарів викликало читання віршів. Хлопчики та дівчатка навперебій декламували твори Вінграновського, Шевченка і … власні. На творчому заході свої авторські вірші презентували Некрасов Тарас, Вовненко Айсель та Ігнатьєва Марія.
Насамкінець, діти та батьки оглянули виставку етноприкрас «Обереги краси», що діє наразі в приміщенні бібліотеки – музею.



А в останній день навчання учнів в класі значно побільшало. В Міжнародний день ляльок кожен прийшов з улюбленою іграшкою. А оскільки дитячі улюбленці були слухняними, то й навчалися за партами разом, і правила поведінки напередодні весняних канікул теж повторювали разом. Тож і відпочивати будуть теж спільно…

Надихнувшись приходом весни і тепла, учні 1-Г класу (класний керівник Корня В.В.) перед канікулами створювали весняні композиції, малювали підсніжники. Першокласники вже вивчили апостроф: навчилися позначати в звуковій моделі я, ю, є, ї після апострофа, писали слова з вживанням апострофа.


У п’ятницю першачки провели урок «Я досліджую світ» на свіжому повітрі, підгодовуючи пташок. Тут же пригадали правила поведінки на канікулах: повторили правила дорожнього руху, правила безпеки вдома та за його межами.


Учні 3-В класу (асистент Малиннікова В.С.) на уроці літературного читання спробували себе в ролі видавців книг. Діти створили оригінальну обкладинку до своєї книги і записали в неї вірші відомих українських поетів, які вивчали на уроках. Ця робота викликала у третьокласників неабиякий інтерес та розуміння того, наскільки важлива робота видавців книг.

Учитель фізики Флань С.О. провела серію цікавих лабораторних робіт з учнями 6-8 класів.
Вивчаючи «Умови плавання тіл», учні 7-А класу за допомогою пробірки з піском перевіряли: за яких умов тіло плаває на поверхні рідини, плаває всередині рідини та за яких умов тоне. Дослідним шляхом семикласники з’ясували, що все залежить від густини тіла.

На уроці «Твої фізичні відкриття» учні 6-А класу вимірювали об’єм твердих тіл, рідин і сипких матеріалів за допомогою мірної посудини. В результаті – шестикласники навчилися робити прямі і непрямі виміри об’єму тіл. Учні зробили висновок: отримані навички можна застосувати в побуті для різного роду вимірювань і оцінки похибки вимірювань.

У 8-х класах були проведені лабораторні роботи з електрики. Учні перевіряли закони послідовного і паралельного з’єднання щодо розподілу напруги, сили струму та опорів для кожного зі з’єднань, визначали опір провідника. Восьмикласники навчились аналізувати отримані результати та робити висновки на основі аналізу.


20 березня у 7-Б класі (вчитель Шалигіна Ю.О.) відбулася ранкова зустріч на тему «Земля – наш спільний дім».
20 березня – Всесвітній день Землі! Свято запроваджене з ініціативи Організації Об’єднаних Націй. Дату обрали не випадково: 20 березня – день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку.
Засновник цього дня – відомий американський громадський діяч Джон Мортон. Він розгорнув кампанію з висаджування дерев і чагарників у 1840-х рр. для того, щоб розвивати в людях дбайливе ставлення до навколишнього середовища. У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі – сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий – 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий – екологічну.
Мета цього дня – привернути увагу громадськості до нашого спільного дому – планети Земля. Нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Цей день є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. Семикласники взяли активну участь у бесіді, розробили план: як можна допомогти нашій планеті та склали алгоритм дій на майбутнє. Адже кожна людина може зробити свій внесок у збереження планети. Всі разом ми можемо змінити світ на краще!


На цій оптимістичній ноті ми завершуємо наш допис… Але ненадовго, до нас вже надходять новини про класні, активні, цікаві канікули наших учнів та їх вчителів. Далі буде…