Пожежа була і є найнебезпечнішим лихом… Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. Тож безпека всіх учасників освітнього процесу є найголовнішим завданням закладу освіти. А також дуже важливо, щоб у процесі навчання та виховання здобувачі освіти оволоділи основними навичками поведінки у разі пожежі, мали стійке уявлення про основи пожежної безпеки.
З метою посилення безпеки, захисту життя та здоров’я учасників освітнього процесу, поглиблення поінформованості та знань учнів про пожежну безпеку, в нашій гімназії відбулися різноманітні заходи: бесіди, інструктажі, пізнавальні екскурсії до класу безпеки, перегляд тематичних відеороликів, вікторини, ігри тощо.
Гімназисти 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М.) провели ранкову зустріч у кабінеті безпеки. Тема зустрічі «Пожежна безпека» вже неодноразово обговорювалася у колі першачків. Що таке пожежа, причини виникнення та елементарні дії при пожежі вдома (будинок чи квартира) – для учнів вже знайомі. Інша справа, якщо предмети, пов’язані з пожежогасінням, можна побачити, потримати, доторкнутися… Малюки оглянули вогнегасники, професійний одяг для рятівників, пожежний щит… А на всі запитання першокласників дали відповіді Наталія Миколаївна й Тетяна Юріївна, інспектор СОБ. Дорослі детально зупинилися на діях учнів під час виникнення пожежі в гімназії, а саме, в коридорі та класі. Також дітям розповіли про отруєння чадним газом, його основні ознаки та надання першої допомоги. «Головне, не панікувати, а правильно чинити згідно з інструкцією, з якою ми сьогодні познайомилися на ранковій зустрічі», – підсумувала бесіду Наталія Миколаївна.

Учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.) також, вже вкотре, відвідали кабінет безпеки. Цього разу темою зустрічі стала пожежна безпека. Разом з дорослими малята відгадували загадки і з’ясували, що жарти з вогнем небезпечні, а сірники – не іграшка! Першокласники спробували зрозуміти, коли вогонь може бути другом, а коли – ворогом.

Разом з інспектором СОБ Тетяною Юріївною Кордюковою хлопчики та дівчатка повторили: коли і як правильно викликати рятувальників. Що має бути на пожежному щитку. Як діяти в разі пожежі. Деяким дітям вдалося і самим перевтілитися в рятувальників та взяти ситуацію під свій контроль.

Дорослі сподіваються, що знання, отримані під час уроку безпеки допоможуть маленьким школярикам правильно діяти і в реальних життєвих ситуаціях.
У 2-В класі (класний керівник Таран С.М.) ранкова зустріч відбулася під гаслом: «Кожен з нас повинен знати, як пожежу подолати». Світлана Михайлівна виготовила для дітей буклети-пам’ятки, з якими вони познайомилися та розмістили у класному куточку безпеки. Діти переглянули пізнавальне відео «Правила пожежної безпеки», обговорили послідовність дій при пожежі вдома та у школі.


На ранкових зустрічах у 3-А класі (класний керівник Зайцова А.О.) знову обговорили правила пожежної безпеки, пригадали порядок дій в разі небезпечної ситуації. Третьокласники переглянули відео «Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати». А щоб перевірити свої знання, взяли участь у вікторині «Так чи Ні?».


У 5-В класі (класний керівник Богульська Є.В.) на ранковій зустрічі було проведено інструктаж з пожежної безпеки. Класний керівник ознайомила вихованців з правилами пожежної безпеки у гімназії; всі разом обговорили дії учнів під час виникнення пожежі в класі чи коридорі; з’ясували, які ознаки має отруєння чадним газом. П’ятикласники добре запам’ятали усі правила безпечної поведінки, щоб не потрапити у біду, або вміти знайти вихід з небезпечної ситуації.


До класу безпеки на ранковій зустрічі завітали і учні 6-В класу (класний керівник Глушко В.В.). Володимир Володимирович ознайомив шестикласників з «Інструкцією з пожежної безпеки». На тематичних стендах учні розглянули види вогнегасників, потримали їх у руках; повторили: що має бути на пожежному щиті та як користуватися найпростішим пожежним обладнанням. За допомогою вправи «питання-відповідь» класний керівник пересвідчився у тому, що його вихованці запам’ятали усі правила пожежної безпеки.


Класний керівник 7-А класу Пархоменко О.С. також запросила своїх учнів до класу безпеки. З семикласниками було проведено бесіду-інструктаж щодо пожежної безпеки в класах і коридорах гімназії. Гімназисти перевірили свої знання щодо призначення вогнегасників, складу щитка безпеки, причин виникнення пожежі та засвоїли алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації у гімназії.

Учні 8-Б класу на чолі з класним керівником Браковець І.О. у класі безпеки повторили правила пожежної безпеки у гімназії, поглибили знання правил поведінки з вогненебезпечними предметами, про види вогнегасників та способи їх застосування під час пожежі. Інна Олександрівна ознайомила вихованців з алгоритмом дій під час виникнення пожежі в громадському місці, зокрема, у школі.


За допомогою «Інструкції з пожежної безпеки» класний керівник 8-В класу Майстренко І.Ю. ознайомила гімназистів з усіма важливими аспектами безпеки та правилами поведінки під час надзвичайних ситуацій. Зокрема, восьмикласники розглянули: причини виникнення пожеж та їх наслідки; правила поведінки під час пожежі, аби забезпечити свою безпеку та безпеку інших; евакуаційні маршрути; правила користування вогнегасниками та іншими засобами пожежогасіння; інформацію про служби порятунку тощо.


Під час класної години учні 9-А класу (класний керівник Сікорська Г.Ю.) повторили основні положення інструкції з пожежної безпеки, розглянули причини виникнення пожеж у побуті та навчальному закладі; ознайомилися з планом евакуації, обговорили порядок дій учнів в разі пожежі в кабінеті та коридорі.


Теоретичні і практичні знання простих правил безпечної поведінки допоможуть нашим вихованцям, у разі небезпеки, вберегти своє життя чи врятувати життя іншої людини. Саме тому, правила пожежної безпеки повинен знати кожен!