
В рамках допрофільної освіти, профорієнтації та з метою формування у старшокласників вміння робити усвідомлений вибір щодо подальшого профілю навчання, вибору професії, в нашій гімназії вже 2-й рік поспіль працює «Школа успіху». Учні 8-9 класів зустрічаються з людьми різних професій, які досягли певних успіхів у своїй справі та мають бажання поділитися особливостями свого фаху з гімназистами. У минулому навчальному році школярі зустрічалися з представниками професій лікаря та військового. Цьогоріч, за численними бажаннями учнів, запросили до розмови фітнес-тренера…
Не секрет, що спортивна культура в нашій країні сьогодні перебуває «на підйомі»: люди масово починають займатися спортом і звертаються у тренажерні зали. Разом з цим, росте попит і на талановитих тренерів. Напевно тому, у даний момент професія фітнес-тренера особливо затребувана і добре оплачувана. Фітнес-тренер (англ. fitness, від дієслова to fit – відповідати, бути в тонусі.) – інструктор, який керує тренуваннями, стежить за правильністю виконання фізичних вправ, мотивує клієнтів.
Тож, 20 листопада до школи завітала фітнес-тренер міжнародної категорії – Богдана Скочинська. У теплій, душевній атмосфері, за «круглим столом» та горнятком чаю, пані Богдана розповідала учням 8-9 класів про особливості своєї професії…

Здається, що працювати фітнес-тренером просто – рухайся під музику, легко та з задоволенням. А насправді виявляється, що фітнес-тренеру потрібно довго навчатися, удосконалювати навички, працювати с презентацією, аналізувати та змінюватися, вчитися знаходити спільну мову з клієнтами, витрачати багато сил та часу на підбір вправ та побудову програми, методику тощо.
Фітнес-тренер розпочала розмову зі старшокласниками з розповіді про початок свого професійного шляху; коли і чому вирішила обрати саме таку професію; як знайшла роботу та клієнтів…

Під час розмови учні цікавилися у тренерки, чи потрібно для цієї професії акцентувати увагу на вивченні тих чи інших шкільних предметів. Богдана Миколаївна відповіла, що на її погляд, сьогодні особливу увагу слід приділити українській мові, адже це мова спілкування з людьми, а також біології. Фітнес-тренеру просто необхідні знання в області фізіології, анатомії, біомеханіки. Щоб підготувати програму занять, необхідно враховувати не тільки побажання клієнта, але і стан його здоров’я. Також тренер повинен бути в курсі нових фітнес-напрямків, технологій.

На запитання «Чи важко знаходити підхід до клієнтів? Ваші поради і особисті методи у спілкуванні з людьми», пані Богдана зауважила, що потенційні клієнти оцінюють фітнес-тренера по його зовнішньому вигляду, по тому, наскільки він сам спортивний і здоровий. Для них також важливо, наскільки уважно і доброзичливо до них ставиться тренер, чи готовий він допомогти, коли це буде потрібно. І звичайно, від тренера чекають не тільки правильних методів. Для успішних вправ людині необхідні позитивні відгуки, що дає впевненість в своїх силах і рішучість займатися. До того ж, хороший тренер орієнтований на спілкування з людьми, він вміє уважно слухати, розуміти чужі емоції і при необхідності направляти їх в потрібне русло. Хоча, як зазначила тренерка, у спілкуванні з людьми ще з самого початку необхідно встановлювати персональні «кордони», аби робота і клієнти не впливали на особисте життя професіонала.

Богдана Миколаївна визначила для учнів основні «плюси» своєї професії:
– фітнес швидко розвивається і потребує все більше працівників;
– приємно бачити результат, коли люди стають здоровими, радісними і красивими;
– є можливість постійно підтримувати і власну спортивну форму;
– у хорошого фахівця з часом формується власна клієнтська мережа, яка забезпечує фінансове благополуччя.
Є, звичайно, і «мінуси» у цієї професії, особливо зараз, у важкий для країни час, коли відключають світло і виникає необхідність міняти графіки роботи, підлаштовуватися під людей…

Спілкування завершилося традиційним запитанням про успіх. Як же стати успішним фітнес-тренером? Богдана Миколаївна впевнена, що стати успішним персональним тренером – це виклик, але він також приносить величезне задоволення. Головне – це бажання допомагати людям і готовність постійно самовдосконалюватися. Необхідно активно просувати свої послуги. Особливу увагу необхідно приділити соціальним мережам, зокрема Instagram. Можна скласти контент-план і регулярно публікувати пости. У різних соціальних мережах можна ділитися корисними порадами, комплексами вправ, результатами своїх підопічних, проводити тренування в прямому ефірі.
Гімназисти так зацікавилися темою та особистістю пані Богдани, що і після завершення зустрічі підходили до тренерки, ставили питання, дякували за приділений час. Сподіваємося, що спілкування з професіоналом своєї справи змусить старшокласників замислитись про свій шлях до майбутньої професії та вже сьогодні будувати фундамент із знань для досягнення своєї мети.

