Привіт усім! Однією з головних подій минулого тижня став шаховий турнір в рамках проєкту «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» (ІІ (територіальний) етап). Команда у складі: Венгловського С. (8-Б), Яськевич Н. (8-В), Назаренка Н. (8-В), Аніщенкова С. (7-Б), у запеклій боротьбі завоювала ІІ місце (вчителі Ващенко О.В., Глушко В.В.)! А в індивідуальному заліку Сергій Венгловський та Аніщенков Семен посіли І місця, Наталка Яськевич – ІІ місце, а Назар Назаренко – ІІІ місце! Лише трішки не вистачило до І місця нашим шахістам. Але все одно, наші – найкращі, вітаємо всіх! Бажаємо інтелектуальним гравцям гімназії розвивати свою майстерність, швидких думок, вдалих рішень, нових успіхів у змаганнях!




Пізнавальним і креативним відеороликом представили Міжнародний день числа «Пі» (14 березня) учні 7-А класу на чолі з класним керівником Пархоменко О.С. Окрім того, в рекреації другого поверху було створено інформаційний колаж цікавинок, пов’язнаних з цим загадковим числом. Тож, для тих, хто не встиг щось дізнатися про число Пі, пропонуємо надолужити згаяний час:
А найвеселішою, найяскравішою і найцікавішою подією минулого тижня став Всесвітній день сну у нашій гімназії. Яких тільки піжам, домашніх халатів довелося побачити в цей день у школі. Діти ходили з улюбленими іграшками для сну, подушками, пов’язками на очі для сну… А як це все відбувалося, можна побачити у відеоролику від Катерини В’ячеславівни, яка спромоглася сфотографувати і за фільмувати усе це сонне царство п’ятої гімназії:
Ну, а далі – наша постійна рубрика «новини від класних колективів…
А тепер про обіцяні гарні новини тижня від учнів 1-А класу (вчителька Телегера Н.М., асистент Куц А.І.) Попередній тиждень був присвячений українській мові та національному генію України – Т.Г.Шевченку. А 10 березня школярики підбивали підсумки, адже дата народження припала на вихідний день. Роботи було зроблено чимало: Анастасія Ігорівна підготувала інформаційну хвилинку «Незабутній Шевченко», під час якої діти доповнювали відомі їм факти. На уроках читання познайомились з твором Оксани Іваненко «Маленьким про великого Тараса», зʼясували значення слів, які вже давно не вживаються: кріпак, панщина, дяк, наглядач з канчуком тощо, співчували дитинству й юнацтву Тараса. Першокласники прослухали пісні «Реве та стогне..», «Зоре моя, вечірняя…» та вивчали коротенькі вірші поета, а потім декламували їх. На письмі списували і писали під диктовку речення про відомого художника й поета. Й, звісно, відповідали на питання вікторини, бо треба було у підсумку для себе визначити: що запамʼятали й які знання треба надолужити про видатного Кобзаря.


Наталія Миколаївна постійно впроваджує у навчання першачків елементи зі STEM-освіти. Її учні досліджували: чому немає життя без сонця, без повітря, без води, саме на рослинах – висівали редиску, горох і капусту на «мікрогрін», доглядали і отримали смачну зелень до їжі (зрізали на пʼятий день смакоту).

Цікаві уроки англійської мови проводить Катерина В’ячеславівна – різноманітні дидактичні, мовні й малорухливі ігри на закріплення вивчених букв і звуків, пісеньки, віршики та наочність сприяють швидкому засвоєнню матеріалу.


Веселим днем для 1-А класу виявилася пʼятниця- Міжнародний день сну. Гімназисти прийшли в піжамах, халатах, з подушками та іншими атрибутами сну. А на ранковій зустрічі малята отримали безліч інформації: і скільки має спати людина різного віку, і що відбувається в організмі людини під час сну? А здивувало, що уві сні діти літають, бо ростуть, поки сплять. Саме тому на уроці дизайну конструювали паперові літачки (як виявилось робити їх не надто й легко!) В кінці уроку запускали літаки на дальність – найкраще вийшло у … дівчат.

Як же було весело спостерігати за дітками на уроці фізкультури в цей день! Адже вони і зарядку, і різноманітні вправи виконували в піжамах і халатах, що незвично й чудернацько виглядало в спортзалі.

З 10 по 14 березня на малят 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.) чекав Шевченківський тиждень. Його провели під гаслом «Слово Тараса – сила і окраса». На уроках читання відома українська письменниця Оксана Іваненко розповідала «Маленьким про Великого Тараса». Діти із захопленням переглядали відео про життєвий та творчий шлях Кобзаря, знаходили його місце народження на карті. А ще цікаво було знайомитись з мультфільмами та співати пісень, що створені за словами Шевченка. Вірші поета юні художники доповнювали власними малюнками.


В творчих майстернях умілі пальчики створювали кумедних паперових лисичок. І вже в Лісовій школі допомагали своїм друзям-звірятам «гризти науку». На уроках «Я пізнаю світ» разом поринули у підводний світ. Діти не тільки дізнались про суттєві ознаки риб, а і навіщо потрібні плавники, зябра, повітряний міхур, бічна лінія. Познайомились з найшвидшою рибою-вітрильником, що може рухатися 110 км/год. А на перервах розв’язували цікаві головоломки.


У світ книги запросила першокласників Олена Миколаївна Пальчевська. На бібліотечному уроці вона ознайомила хлопчиків та дівчаток з десятьма золотими правилами читання книг, провела фонетичну розминку і цікаву руханку. Але й діти вміють дивувати: декламували разом свіжовивчену лічилку та в черговий раз подарували книжечки читачам гімназії.


Підсумки зимових конкурсів підвели в Первомайському центрі науково-технічної творчості учнівської молоді. Чотири першокласники отримали заслужені нагороди.

Та найяскравіші враження маленькі гімназисти отримали від неймовірної акції «День у піжамах» до Міжнародного дня сну. Нетрадиційний одяг, феєричні локації, бій подушками та неймовірні враження залишаться в дитячих спогадах надовго!


А наразі до уваги читачів – новини шкільного життя учнів 1-Г класу (класний керівник Корня В.В.). Першокласники за минулий тиждень встигли і екскурсію шкільним подвір’ям здійснити, і малювали казковий потяг, яким можна подорожувати містами нашої дивовижної країни, а на уроці дизайну створили космічну ракету, на якій можна уявно полетіти за межі нашої планети, відвідавши Всесвіт.



Разом з тим, малюки пам’ятають і про результати навчання. Тому плідно працювали на уроках читання, письма і математики. Завершення тижня присвятили Дню сну. Як і всі гімназисти, учні 1-Г класу разом із класним керівником прийшли до школи в піжамах та дуже комфортно і весело себе в них почували.




Учні 2-В класу (класний керівник Таран С.М.) на уроці «Я досліджую світ» вивчали первоцвіти, занесені до Червоної Книги України. Шукаючи інформацію, діти дізналися багато цікавого про ці квіти. А на уроці учні представили знайдену інформацію у вигляді малюнків та цікавинок.

А на математиці другокласники закріплювали прийом округлення при додаванні та відніманні чисел. Учні дуже полюбляють працювати біля дошки, тому робота на уроці була плідною та результативною.

Урок образотворчого мистецтва учні 2-В перетворили на справжню художню майстерню. Гімназисти малювали море з бурхливими хвилями. Малюнки були настільки гарними та реалістичними, що їх можна було б використати як декорацію до казкової вистави.
Другокласники із задоволенням приєдналися до шкільного святкування Всесвітнього дня сну. Вони також прийшли до школи у піжамах та, як годиться, полягали спати прямо за партами. Звичайно, це був жарт, але дітлахам хотілось би, щоб так було завжди…


У 3-В класі (асистент Малиннікова В.С.) продовжується цікавий експеримент з квасолею. Вона дуже гарно вона підросла і скоро буде цвісти, адже вже пустила невеличкі бутони. А на образотворчому мистецтві третьокласники творили, фантазували, вигадували: малювали казкових тварин з інших планет. Тварини вийшли чудернацькі та виглядали незвично. А малим гімназистам було цікаво і весело!



На цій позитивній хвилі ми завершуємо цю новину. А вже наступний тиждень принесе нам нові новини та нові цікавинки шкільного життя…