Травневе сонечко минулого тижня нагадало нам про наближення літа, канікул, відпочинку… Але ми ще не розслабляємося, пишемо контрольні, «підганяємо» борги, долаємо прогалини… Гімназисти брали участь у Тижні фізики та інформатики (подробиці – в окремому дописі), у міських спортивних змаганнях… До речі, наші хлопці завоювали ІІ місце у змаганнях з футболу 8Х8 в залік Спартакіади «Шкільні ігри» серед учнів закладів загальної середньої освіти. Вітаємо наших футболістів та бажаємо їм міцних сил і здоров’я, спортивних успіхів, перемог, нехай кожний забитий «гол» буде лише на їхню користь! Ось імена наших переможців: Кривий М., Батовський Ю. (5-А), Коломієць Д. (6-А), Пташник І. (6-Б), Колесніченко Д. (7-А), Аніщенков С. (7-Б), Шкурко Д. (8-А), Оліфіренко Д., Терновий В. (8-Б), Ткаченко П. (8-В), Попов О., Семидубський Д. (9-А)!

Цього разу новин від класних колективів мало, але вони традиційно цікаві та оригінальні…
Ще один тиждень швидко пролетів для учнів 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М., асистент Куц А.І.). Але встигли зробити чимало: взяли участь у Тижні фізики й інформатики, ранкові тематичні зустрічі, цікаві уроки, години спілкування тощо.

На минулому тижні уроки фізкультури були присвячені його величності Футболу (29 квітня – Міжнародний день футболу), в який полюбляють грати й дівчата, і хлопці. До речі, в 1-А класі є, як мінімум, троє юних футболістів вже з певними досягненнями: Лаврінок Матвій, Клочко Михайло й Михайлюк Нікіта.

На уроці музичного мистецтва разом з Оленою Анатоліївною діти розглядали тему: «Ми – українці». Малята вже можуть пояснити хто такі «козаки», «характерники», адже обговорювали, навіть, їх традиційний одяг та зачіску. Діти дізналися, що козаки були не тільки відважними воїнами, але ще й неабиякими танцюристами і співаками. Учні дізналися про традиційний танок козаків – «метелиця», про те, на яких музичних інструментах вони грали. А під «Запорізький марш» (видатний твір Євгена Адамцевича) намагалися крокувати в ритм. Як же без співів? Пісню Анатолія Загрудного «Будем козаками» почули вперше і вона дуже сподобалася дітлахам. Тож відтепер вони позитивно налаштовані вивчити цю пісню і співати. Ох, і подобаються уроки музичного мистецтва першокласникам!

Уроки з курсу «Я досліджую світ» і дизайн мають спільні теми. До прикладу: вивчали комах на ЯДС, аж ось і виконана аплікація «Бджілка», зробивши яку, можна «політати великим класним роєм». А коли бесідували на ранковій зустрічі «Чи має значення мова?», вчителька навела цікавий факт: найдавнішою письмовою згадкою слів, які вважаються українськими, були слова «мед» і «страва» (у 448 р., в нотатках візантійського історика). Малята мають це запам’ятати: «Буде бджола – буде життя!». Також на ранковій зустрічі першокласники добирали гарні слова – ознаки до рідної мови, порівнюючи її звучання з іншими.

На уроці розвитку звʼязного мовлення гімназисти опрацювали тему «Транспорт». Ця тема є близькою та цікавою для дітей й сприяє активній участі в обговоренні та виконанні різноманітних завдань: мовні й дидактичні ігри, завдяки яким розпізнавали види транспорту, професії, писали малюнковий диктант, завершували незакінчені речення, знаходили відмінності між «трамваєм» та «тролейбусом». Звісно, розповідали про безпечну поведінку на дорозі.

Також малята вперше знайомились з фізикою, але то вже інша історія…

Розпочався травень – останній місяць навчання перед найбільшими канікулами! Час збирати врожай: учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.) узагальнюють вивчене, підводять підсумки… Ого, скільки цікавого та корисного за рік вже знають!
Діти добре вивчили український та англійський алфавіт, чудово читають, обчислюють вирази, рівняння, розв’язують задачі, вміють працювати з картою тощо. Попереду – перші діагностувальні роботи. Але малята їх не бояться, бо впевнені в своїх знаннях!


Навчаючись, вміють першокласники й розважатись. Так, у вівторок організували День джинсів, відповідний одяг знайшовся у кожного.

Урок мистецтва інтегрували з курсом «Я пізнаю світ». На свіжому повітрі змагалися дві команди, виводячи крейдою на асфальті об’єкти живої та неживої природи. А згодом разом вчилися малювати рукотворні речі.

Хлопчики та дівчатка розвивають свої таланти, беручи участь у різноманітних конкурсах. От і сьогодні маленькі гімназисти пишаються однокласницями Ігнатьєвою Машею та Люхнич Тетянкою, які стали переможницями міського конкурсу «Великодні візерунки». Так тримати!!!

Є в класі і спортивні надії! Під час Тижня здоров’я та спорту Світлана Петрівна помітила, що багато дітей виявляють інтерес до гри в шашки. Пройшовши інструктаж, малята стали активними учасниками спортивного турніру.

За час змагань, які тривали протягом двох тижнів, визначено найактивніших дітей та переможців турніру. Цього разу вершини успіху досягли:
1 місце – Кореновський Богдан;
2 місце – Іванченко Анна;
3 місце – Клопотовська Дарія.
Подяки за волю до перемоги отримали Максименко Маша, Булгакова Софія та Муравська Вероніка. Першокласники пишаються своїми товаришами!!!

Нині переможці вже працюють тренерами і навчають однокласників правилам гри в шашки та різним хитрощам. Все це стане в нагоді для майбутніх змагань!
А учні 1-Г класу (класний керівник Корня В.В.) продовжують вивчати розділ «Тварини». На минулих уроках вивчили будову риб та їх різноманітність у водному світі.

На уроках письма першачки працюють над списуванням з друкованих текстів. Малюки дуже стараються, виводять кожну літеру! А після уроків всі разом вирішили провести час з користю, влаштувавши мініпікнік. Поспілкувавшись в неформальній обстановці, діти більше про своїх однокласників. Кожен малий школярик для всіх «відкрився» по-новому. Діти розважилися, пограли у рухливі ігри. Таким розвантаженням після уроків першокласники залишилися дуже задоволені!


Це усі новини на сьогодні… Бажаємо вам цікавого шкільного життя, нових пригод, спілкування, теплого та мирного травневого сонечка…