Безмежна сила книжки… Вона, можливо, найбільше диво з усіх чудес, створених людством. Щороку, на початку квітня, чарівна весна приносить до дитячих бібліотек традиційне і довгоочікуване свято – Тиждень дитячої та юнацької книги.
З метою підтримки престижу дитячої літератури, пробудження інтересу до читання, прищеплення учням любові до книжки, виховання дбайливого ставлення до неї, а також потреби у читанні, сприяння моральному і духовному становленню здобувачів освіти, з 31 березня по 4 квітня у бібліотеці гімназії відбувся Тиждень дитячої та юнацької книги.
Тиждень дитячої та юнацької книги – це завжди свято, дні веселих пригод і літературних відкриттів! Свято книги, любові до читання, пізнання, розвитку, духовності, мрій і надій…
На початку тижня бібліотекарка Пальчевська О.М. оголосила учням 1-6 класів про створення спільними зусиллями та відкриття арт-галереї «Секрети улюблених книг». Гімназисти мали намалювати своїх улюблених літературних героїв, найбільш цікаві моменти з найкращих, на їх думку, книжок… Понад 60 творчих робіт надійшло до бібліотеки! Їх створили учні 1-А, 1-Б, 1-В, 1-Г, 3-А, 4-А, 4-Б, 5-А, 5-Г, 6-А класів! Арт-галерея вийшла надзвичайно яскрава, пізнавальна, креативна! А бібліотекар щиро дякує дітям за їх таланти та читання книг!

На початку тижня стартував ще один традиційний творчий конкурс «Відчуй себе письменником» для учнів 4-х класів. Четвертокласники щороку випробовують свої сили у написанні віршів, казок, оповідань, легенд тощо. Цьогоріч талантів виявилося замало… Всього 4 учасники подали на конкурс свої творчі роботи. А у п’ятницю Олена Миколаївна підвела підсумки та нагородила всіх учасників грамотами, призами та солодощами. Отже, за результатами конкурсу:
І місце посіли двоє учасників – Мещерякова Анастасія та Царюк Максим
(4-А);
ІІ місце – Гарбут Катерина (4-Б);
ІІІ місце – Пономарчук Варвара (4-А).


Зважаючи на те, що квітень багатий на пам’ятні дати календаря, пов’язані зі збереженням природи (1 квітня – День птахів, 19 квітня – День довкілля, 22 квітня – Всесвітній день Землі), бібліотекарка підготувала для учнів 6-В класу інтелектуальну гру «Хіт-парад природних дивовиж». Шестикласники змагалися у знаннях про «рекордсменів» живої природи; успішно подолали «хвостату вікторину»; із захватом намагалися відгадати «цікавинки рослинного світу»; пояснювали чому вони обрали той чи інший варіант у грі «Правда чи ні?»; виявляли свої артистичні здібності, представляючи «Екологічну показуху»… У підсумку виявилося близько 10 знавців природних дивовиж. Вони були нагороджені солодкими смаколиками.



Учнів 8-Б класу бібліотекар Пальчевська О.М. запросила до віртуальної мандрівки «Незвичайними бібліотеками світу». Олена Миколаївна розпочала уявну подорож з історії найперших бібліотек: Олександрійської, бібліотеки Ашшурбаніпала, бібліотеки при Софійському соборі у Києві… А далі за допомогою презентації восьмикласники ознайомилися з цікавинками архітектури, дизайну, особливостями книжкових скарбниць світу: Нової Олександрійської бібліотеки, бібліотеки Луї Несюра, публічної бібліотеки у м. Канзас-Сіті, дитячої бібліотеки у м. Бурунді, бібліотеки-телефонної буди, публічної бібліотеки у м. Медельїн, центральної бібліотеки Сіетлу, бібліотеки Конгресу США тощо. А тематичний відеоролик познайомив з ТОП-8 унікальних бібліотек світу. Гімназисти висловили своє захоплення цими бібліотеками, адже після побаченого і почутого в них виникло бажання побачити всю цю красу на власні очі. Сподіваємося, що ці бажання обов’язково збудуться…


Традиційний круглий стіл «Презентація улюбленої енциклопедії» відбувся у 5-Г класі. Діти принесли з собою улюблені «книги, які все знають». П’ятикласники поділилися цікавинками, які їх найбільше вразили під час знайомства з цими енциклопедіями. Найбільш захоплено і змістовно розповідала Кіра Солодовник. Дівчинка обожнює космос та все, що з ним пов’язано. Тож, однокласники Кіри в цей день дізналися від неї стільки всього цікавого і незвичайного! А Олена Миколаївна навзаєм презентувала дітям «Енциклопедію рекордів» та інші, не менш захоплюючі, довідкові видання. Діалог вийшов плідним, корисним, доцільним. Адже після заходу діти взяли у бібліотеці літературу для читання, а одна дівчинка – науково-пізнавальну книжку про космос!



Тиждень дитячої та юнацької книги – це всього лише п’ять днів, п’ять зустрічей з книгою та бібліотекою. Але не у нашому випадку! Сповнена дивовижного книжкового розмаїття, бібліотека Первомайської гімназії №5 завжди чекає на своїх читачів та запрошує їх до мандрівки сторінками неймовірної дитячої літератури…