З метою підвищення інтересу учнів до краси математики, розвитку їх логічного мислення та поглиблення знань у цій царині, з 11 по 15 листопада 2024 року у нашій гімназії відбувся Тиждень математики «Всесвіт розмовляє числами», організований творчою групою педагогів «Аксіома». У рамках Тижня математики було проведено ряд заходів, які зацікавили як учнів, так і викладачів…
Понеділок, 11 листопада: Відкриття тижня математики
– Лінійка-презентація: урочисте відкриття тижня відбулося під час шкільної лінійки, де було представлено план заходів та конкурси, в яких учні могли взяти участь. Дівчатка із 7-А класу записали раптівку біля щойно відкритої фотозони на ІІІ поверсі «Математика: як вона є…» для гімназійного ютуб-каналу.
– Лекція «Історія математики»: на ранковій зустрічі хлопці 7-А показали справжню «Магію математики або як здивувати друга», а дівчатка влаштували батл «Бій лінійок». На уроці інформатики створили проєкт «Кльовий пінгвін» з використанням геометричних примітивів (геометричних фігур).
– Математичний веб-квест: учні 6-В класу взяли участь у математичному квесті «Сильна ланка». Діти показали усі свої знання та здібності з математики під час розв’язування завдань «Шифрувальник», «Цифроманія», «Реставратор».
– На дверях кожної класної кімнати на господарів чекав сюрприз – веселе передбачення, але не просте, а математичне!
Вівторок, 12 листопада: День математичних ігор
– Математичний веб-квест: для учнів 6-А класу Пархоменко Олена Сергіївна підготувала захопливу участь у математичному веб-квесті «Коло і круг на мапі України», під час якого діти виконували різні завдання, розгадували головоломки та шукали підказки, а головне, весело та пізнавально провели час.
– Усний журнал: учні 5-Г класу на чолі із Коппонен Вікторією Іванівною підготували усний журнал «Числова містика» та продемонстрували свої знання математичних графіків.
– Лінія часу: семикласники створили виставку «Вічні математики» з неймовірними відкриттями видатних математиків усіх часів у єдиній лінії часу. Ця виставка була цікавою, як для дітей, так і для дорослих.
– Конкурс «Емблема класу»: до конкурсу огляду «Емблема класу» мовою математики доєдналися усі класні колективи від 1-А до 9-Б класів. Кожен клас творчо підійшов до створення емблеми і результат перевершив себе… Стільки математичних метаморфоз шкільні коридори ще не бачили!
Середа, 13 листопада: Олімпіади та вікторини
– Інтелектуальна гра: для учнів 8-Б класу Ключенко Ольга Леонідівна підготувала неймовірні математичні змагання між дівчатками та хлопцями – гру «Хто зверху».
– Гра «Знавці математики»: Учні 5-Б,В,Г класів взяли участь у математичній інтелектуальній грі «Знавці математики». П’ятикласники продемонстрували знання з різних розділів математики. Діти розгадували цікаві математичні загадки, розв’язували логічні задачі.
– Майстер-клас: Для вчителів Первомайської ТГ Пархоменко Олена Сергіївна підготувала майстер-клас «Штучний інтелект у роботі вчителя математики», який люб’язно обіцяла повторити, аби залучити ще більшу аудиторію до сучасних технологій.
Четвер, 14 листопада: День сюрпризів
– Веселі математики: учні 5-А класу взяли участь у грі «Веселі математики». Діти розгадували ребуси, розв’язували задачі, відповідали на питання бліц-вікторини. Змагання було цікавим, запеклим і, звичайно, веселим!
– Експеримент: в рекреації ІІ поверху відбулась презентація мір величини, маси та довжини. Кожен охочий міг зважитись та виміряти свій зріст, аби, за формулою, дізнатися свою ідеальну вагу. Експеримент був цікавим не тільки для гімназистів, а й для їх наставників та, навіть, для технічного персоналу, які теж приєдналися до челенджу і виміряли свій зріст та вагу.
– Консультація: в рамках акції «Математика+» гімназію відвідала консультант ЦПРПП Юлія Сорокіна з презентацією для педагогів «Бінарний урок – нестандартна форма навчання». Пані Юлія цікаво, творчо й нестандартно розповіла про нові методи та підходи до проведення бінарного уроку; про предмети, які можна інтегрувати. Задля практичного опанування теми консультант провела кілька креативних ігор із педагогами.
П’ятниця, 15 листопада: Закриття тижня та нагородження
– КВК «Всі ми трохи Піфагори»: для старшокласників (9-А класу) Флань Світланою Олександрівною був проведений позакласний захід – КВК. Команда хлопців «Корінь» і команда дівчат «Алгебраїчні вершини» змагалися у розв’язанні жартівливих математичних завдань та демонстрували свої творчі здібності. Дев’ятикласники були активні і упевнено конкурували у конкурсах «Рибалка», «Хто швидше», «Відтворення чисел», «Конкурс художників». У найважливішому інтелектуальному конкурсі «Хто більше» лідерами стали дівчата, а тому отримали впевнену перемогу!
– «Поради Піфагора на щодень»: виставка «Золоті вірші Піфагора» та раптівка від учнів 7-А класу.
– Участь у заходах: всього у заходах «Тижня математики» взяли участь понад 700 учнів.
– Відгуки учнів та вчителів: учні та вчителі залишили позитивні відгуки про організацію заходів, відзначивши цікавий формат і корисність проведених занять.
– Підвищення інтересу до предмета: значно збільшилась кількість учнів, які зацікавилися математикою, що стало більш помітно під час уроків та позакласних заходів.
Висновок:
Тиждень математики став успішним заходом, який сприяв підвищенню рівня знань учнів та їхнього інтересу до математики. Організація таких тижнів є важливим елементом у освітньому процесі, оскільки дозволяє різноманітно та цікаво підходити до вивчення складних предметів. Позитивний досвід проведення цього насиченого тижня надихає на планування подібних тематичних тижнів у майбутньому. Адже, все ж таки, – «Всесвіт говорить мовою цифр»!