Мистецтво завжди було засобом самовираження та способом набуття гарних емоцій. Воно може надихати, спонукати до роздумів і змінювати світогляд людей. Недарма кажуть, що мистецтво може зробити життя яскравішим, а наш настрій – кращим. Прекрасне породжує прекрасне…
Тож, з метою ціннісного ставлення здобувачів освіти до мистецтва, інтелектуального та творчого розвитку гімназистів, підвищення інтересу учнів до предметів художньо-естетичного циклу, виховання смаків та патріотичних почуттів, з 07.04 по 11.04 в Первомайській гімназії №5 відбувся Тиждень мистецтва «Мистецтво надихає…».
Цікавим та насиченим виявився мистецький тиждень! Під керівництвом вчителів Липи О.А. та Пасічник К.В. була проведена ціла низка цікавих, яскравих, пізнавальних заходів. А відкрив предметний тиждень вернісаж дитячих малюнків «Мистецтво надихає – з Україною в серці». В своїх роботах учні 5-7 класів відтворили дитячий погляд на різні мистецькі жанри та мрію про мир в Україні.

Учні 1-2 класів під керівництвом Олени Анатоліївни поглибили свої знання про найдавніше християнське свято – Великдень та його символи, святкування в давнину і донині, ознайомилися з музичними творами, присвяченими Великодню. А на завершення – дітки із задоволенням виконували великодню руханку.


Учитель образотворчого мистецтва Пасічник Катерина В’ячеславівна запросила гімназистів 6-7 класів позмагатися в інтелектуальних вікторинах за звання «Знавець образотворчого мистецтва». Розділившись на команди, школярі старанно пригадували теорію мистецтва та проявляли свою креативність, аби відповісти на всі запитання. Перемогу здобули найкращі!


У кабінеті музики також було гамірно… Учні 3-х класів взяли участь у захоплюючому конкурсі загадок «У світі музичних інструментів» та продемонстрували свої знання не лише українських, а й музичних інструментів світу.


Учні Катерини В’ячеславівни віртуально відвідали унікальний, у своєму роді, «Музей писанки», що в Коломиї. Гімназисти ознайомились з різними техніками розпису писанок та отримали домашнє завдання створити власну мальованку.
З великим захопленням поринули у світ писанкарства і учні 5-х класів на чолі з Оленою Анатоліївною. Діти дізналися про символи, які наші пращури зображали на писанках і спробували їх відтворити у своїх творчих роботах.


Четвертокласники здійснили подорож у минуле століття і дізнались про історію української анімації: коли з’явились перші українські мультфільми, про режисерів вітчизняної анімації, які наші мультфільми здобули світове визнання… А у підсумку діти визначили, що в деяких мультфільмах музика посідала головну роль.

А шестикласники, поділившись на команди, із завзяттям змагалися у «Турнірі знавців музики». Кожна команда мала змогу продемонструвати свої знання, вміння, розум, швидкість реакції, увагу, музичну пам’ять, кмітливість. У підсумку всі учасники довели, що добре обізнані з музичним мистецтвом, а гра запам’яталася їм своїм драйвом, веселощами, духом боротьби.


Гімназисти 7-х та 8-х класів надихнулися творчістю відомої американської співачки українського походження Квітки Цисик, яка мала неперевершений голос, адже співала фольклор і оперу, рок і блюз. Олена Анатоліївна познайомила учнів із життям співачки, яка безмежно любила свою історичну Батьківщину і завжди мріяла побувати на своїй рідній землі, показала школярам любов українського народу до таланту співачки, її творчості та намагання зберегти той спадок, який перелетів до нас через океан.

Цікаві факти з життя неперевершених геніїв української класичної музики В. Барвінського, А. Веделя та М. Березовського нікого зі школярів не залишили байдужими.

А дев’ятикласники були просто вражені, професійно та майстерно виконаними фотороботами нашого героя-земляка, фотографа-натураліста – Дениса Кривого. Вражає і доля Дениса, який став на захист своєї батьківщини та загинув в українсько-російській війні…

Наприкінці тижня на творчій локації гімназисти розгадували кросворд, вирішували ребуси, ділилися думками про мистецтво та колективно розмальовували постер «Наша шкільна писанка». Цей творчий процес захопив не тільки дітей, а й учителів.




Тиждень дуже сподобався нашим найменшим гімназистам. Ось, які враження залишили вони нам…
Тиждень мистецтва для учнів 1-А класу (вчитель Телегера Н.М., асистент вчителя Куц А. І.) був сповнений творчості, нових відкриттів та активного «занурення» малечі у «світ прекрасного». Починаючи з понеділка, на уроках дизайну першокласники вчилися «дарувати радість!», адже це теж мистецтво! Виготовили (моделюванням, конструюванням і аплікацією) шикарну квітку з паперу в горщику. А для дарування був чудовий привід – день народження у Анастасії Ігорівни, тому тема «Як подарувати радість!» виявилася доречною. «Музичний слух можна розвивати на всіх уроках, до прикладу – «Я досліджую світ»», – вважає Наталія Миколаївна. Вчителька запропонувала дітям уважно послухати і відгадати за звуками – явища природи. І таки вгадали…

Навіть готуючись до Всесвітнього дня космонавтики, Наталія Миколаївна вдало поєднала тему космосу з мистецтвом й на ранковій зустрічі увімкнула первачкам українську пісню «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю». А знаєте чому? Бо саме ця пісня була найпершою, яку виконали у космосі, за сотні кілометрів від Землі. 12 серпня 1962 р. український космонавт Павло Попович на прохання українського конструктора Сергія Корольова заспівав її.
Перед уроком образотворчого мистецтва учителька 1-А запропонувала на звичайних паперових рушниках «тренувати руку»: фломастерами швидко і точково нанести орнамент на тиснені малюнки. Вийшло оригінально та й потім допомогло у розписі чашок орнаментом. Кимось із мудрих сказано: «Мистецтво – це розмова без слів»… Бачили б ви, як першачки старанно виводили на своїх намальованих чашках рослинні, геометричні і зооморфні орнаменти.

Вчителі мистецтва Липа О.М., Пасічник К.В. запросили найменших гімназистів зазирнути до «Куточка творчості», де дітки залюбки почали фрагментарно розписувати величезну писанку, писати свою думку про мистецтво, намагались розгадати кросворд і, звісно, випробували музичні інструменти, виготовлені з підручних матеріалів.

Завдяки організаторам Тижня мистецтва у першокласників була чудова нагода проявити фантазію, творчість, активність.

Мало кого в нашій школі на минулому тижні не торкнувся майже невидимий, але неймовірний дотик Мистецтва… Усі, хто взяв участь у чудових заходах, продемонстрували величезне бажання пізнавати неймовірний світ мистецтва, а також отримали багато позитивних емоцій та вражень від зустрічі з прекрасним…