Активним, спортивним, пам’ятним, пізнавальним і натхненнo-творчим можна назвати минулий тиждень, який «на одному подиху» прожила наша гімназія… Протягом п’яти неповторних днів школярі брали активну участь у «Тижні мистецтва» (про перебіг подій тижня – в окремому дописі).
До Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів в класах відбулися різноманітні заходи, а учні 7-А класу на чолі з класним керівником Пархоменко О.С. створили пізнавальний і пам’ятний відеоблог «Геноцид проти людства». Для тих, хто не встиг переглянути, надаємо таку можливість:
Всесвітньому дню здоров’я (7 квітня) присвятили спортивні змагання «Пригоди у Спортландії» команд 5-А та 5-В класів учителі фізичної культури Ващенко О.В., Глушко В.В. спільно з психологом Колесніченко А.О. і соціальним педагогом Браковець І.О..

Естафети – це завжди цікаво та азартно… Участь у декількох естафетах дозволили дітям проявити свої найкращі спортивні здібності: швидкість, спритність, витривалість, згуртованість. Анна Олександрівна та Інна Олександрівна також запропонували п’ятикласникам цікаву командну гру: по черзі зобразити на папері різні частини тіла людини, але стати на мить «незрячими» (роль пов’язки на очі виконували затемнені окуляри). Це було надзвичайно весело, адже ноги росли із голови, а очі розташовувалися на животі…



Вирішальним випробуванням стало перетягування канату. І тут удача «посміхнулася» учням 5-А класу, які вибороли перемогу у своїх суперників. А вболівальники напружено слідкували за перебігом подій, хвилювалися за свої команди та підтримували їх. Учасники спортивних перегонів всі були нагороджені призами, а ми упевнилися в тому, що такі заходи корисні для здоров’я, допомагають дітям розвивати фізичну активність, взаємоповагу та відчуття відповідальності за спільний результат.


«Тиждень, як одна мить, пролетів з неймовірною швидкістю», – говорять між собою вчителі початкових класів. А все тому, що кожен день живуть гімназисти цікавим, насиченим шкільним життям. Учні 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М., асистент Куц А.І.) на всіх уроках навчались з «родзинками»-цікавинками. На читанні вивчені букви оживали, адже учні відтворювали їх форму за допомогою частин тіла та ще й під музику; змагались на збір слів на певний звук; перевіряли знову навички, щоб зрозуміти свої досягнення в швидкості та якості читання.

На уроках англійської мови (вчителька Пасічник К.В.) діти закріплювали нові букви за допомогою різноманітних ігор, читали та закріплювали написання простих слів (за зразком на дошці), розучували нову фізкультхвилинку, а захоплення викликала гра «Зіпсований телефон». Звичайно, ви всі памʼятаєте її… Було цікаво, пізнавально та весело!


«Математика – цариця наук!» – знають наші гімназисти. На цьому тижні вивчали цілий кілограм, але й про «грам» мають поняття. Саме тому з Наталією Миколаївною у групах, парах, індивідуально на дитячих терезах важили шкільне приладдя та муляжі від найлегшого до важчого. «Тепер у магазинах буде ще цікавіше купувати цукерки», – підсумував Нікіта.

На уроках «Я досліджую світ», поки вивчали теми «Повітря. Вода. Ґрунт», першокласникам настільки полюбилися досліди, що вони почали вирощувати рослини з насіння прямо у класі на підвіконні. У 1-А класу вже є огірки, помідори, перець, капуста… Здається, що дефіциту овочів в цьому році у них не буде…

Але не вся інформація так легко й весело засвоювалася учнями 1-А, були труднощі. А саме, 11 квітня, у Міжнародний день памʼяті про вʼязнів концтаборів, на ранковій зустрічі малятам важко було зрозуміти ці слова. А переглянувши відеоролик, підготовлений старшими класами, дітям стало сумно і, все ще, незрозуміло: чому так в світі відбувалося? Хвилину мовчання діти присвятили памʼяті минулим і теперішнім жертвам нацизму.

Тиждень для учнів 1-А класу завершився найприємнішою новиною, на яку так очікували (й умовно тримали кулачки) однокласники Олександри Борзяк – 1 місце в своїй ваговій категорії у Відкритому турнірі по дзюдо «Judo Master», який відбувся в столиці. Так тримати, ніжна й тендітна, дівчинко Аля!

Вербний тиждень хоч і повіяв холодом та морозами, але не зруйнував освітніх планів. Учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.) активно та продуктивно продовжили навчання у теплому затишному класі. Кожен день дарує нові знання. Так, на уроках курсу «Я пізнаю світ» діти детальніше познайомились з класом «Плазуни». Цього разу об’єктом досліджень стали крокодили та черепахи. Неймовірно цікаво спостерігати за ними, порівнювати, знаходити спільне та відмінне.

Першокласники добре знають: щоб бути успішними, потрібно навчитися читати швидко, правильно, розуміючи текст. Перерва Влад продовжує буккросинг, розпочатий минулого тижня. Для книгообміну хлопчик приніс та презентував свою абетку. У першокласників є можливість не лише повторити український алфавіт, а й почитати цікаві вірші про кожну літеру, удосконаливши при цьому читацькі навички. Крім того, малята вчаться списувати друкований текст рукописними літерами, тому вміння перетворювати літери дуже важливе.

Міжнародному дню здоров’я та спорту хлопчики та дівчатка присвятили уроки фізичної культури. Разом зі Світланою Вікторівною майбутні чемпіони із задоволенням мандрували до країни Спортландії. Тут на дітей чекали цікава спортивна вікторина та естафети. Ще заздалегідь діти домовились, що перемогти має дружба! Тут головне не лише радіти своїм успіхам, але й навчитися поважати команду суперників.


11 квітня до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів першокласники провели ранкову зустріч «Дитинство за колючим дротом». Малята відновили знання про безцінний подвиг Ірени Сендлер та її товаришів, які врятували з таборів смерті близько 2500 дітей. Світлана Петрівна познайомила вихованців зі спогадами Ніни Галичихиної, яка в 10 років провела 3 місяці в концентраційному таборі. Врятуватися дівчинці вдалося під час організованої втечі. Ранкову зустріч завершено хвилиною мовчання.

На черговому уроці безпеки маленькі гімназисти ознайомились з віршем Надії Красоткіної і пам’ятками безпечної поведінки під час уроків, перерв, в спортивній залі та їдальні. Діти розглянули та проаналізували життєві ситуації, спостерігаючи за учнями «Лісової школи».


Від поведінки дітей залежать і результати навчання. Першими помічниками вчителя завжди є батьки учнів. Адже успіху можна досягнути лише у тісній взаємодії всіх учасників освітнього процесу: учнів, вчителя та батьків. Саме цьому питанню присвятили батьківські збори, на які завітала інспектор СОБ Кордюкова Т.Ю. Опрацювавши відповідні документи, визначено першочергові завдання: спільно навчати та виховувати дітей у дусі взаємоповаги, взаєморозуміння та патріотизму.

Звичайно, напередодні Вербної неділі хлопчики й дівчатка вели мову про народні традиції, вербові котики та весняні квіти. Саме про них читали вірш Олени Пчілки і переглядали відео. Як підсумок, малята створили з першоцвітами власну квітучу галявину.

Нехай в душі кожного прокинеться тепла і сонячна весна, розбурхає надію і віру в завтрашній день!
У 1-Г класі (класний керівник Корня В.В.) на минулому тижні теж обговорювали геноцид проти людства під час Другої світової війни та вшанували пам’ять всіх загиблих хвилиною мовчання.

Малюки вже готуються до завершення першого класу, тому працюють над списуванням текстів.


А у п’ятницю, 11 квітня, у класній родині 1-Г відбулися батьківські збори в режимі дружньої бесіди на тему «Навчання та виховання – партнерство». Класний керівник роз’яснила батькам усі пункти кодексу поведінки учасників освітнього процесу. На збори запросили представника поліції – Тетяну Юріївну, яка наголосила на спільних зусиллях щодо виховання у дітей культури поведінки та навчання правилам особистої безпеки.


А на уроці образотворчого мистецтва учні 1-Г класу вже розпочали підготовку до Великодня, намалювавши святкові кошики зі смаколиками…

Різноманітні, цікаві, повчальні уроки з предмета «Я досліджую світ» відбуваються у 2-В класі (класний керівник Таран С.М.). Нещодавно другокласники розглядали тему «Славетні українці». А напередодні діти отримали завдання підготувати інформацію про відомих людей нашого міста. Тож урок вийшов дуже пізнавальним, адже діти дізналися багато цікавого, досі невідомого, про земляків, які прославили Первомайськ.

На уроці з дизайну і технологій другокласники розпочали підготовку до Великодніх свят. У техніці мозаїки діти виготовляли великодня яйце – невід’ємну частину свята. Учні дуже старалися і після творчих зусиль отримали, ось таку красу. У кожної дитини вийшов справжній оригінальний шедевр!

І знову позаду найцікавіші дні шкільного життя… Ні-ні! То наше різноманітне і прекрасне минуле, а найцікавіше, звичайно, попереду!