Привіт усім! Спочатку – гарна новина від центральної виборчої комісії учнівського самоврядування Первомайської гімназії №5. Так-так! У нас відбулися вибори президента! Найактивнішими кандидатами на цю посаду виявилися чарівні дівчата, тож обирали саме серед них… Виборці, як учні, так і вчителі, були активними, а самі вибори – чесними та демократичними.




За результатами голосування новим президентом школи стала Кузьмінська Єва (7-Б клас)! Вона набрала 73 голоси, Боршош Аліна – 40, Петлюк Ольга – 28, Лисоконь Вероніка – 27, Прибиль Ангеліна – 22, Козакова Латіка -18. Бажаємо Єві Кузьмінській та її новій команді шкільного парламенту – натхнення, лідерських успіхів, цікавих творчих справ, примноження традицій, безлічі креативних ідей та втілення їх у життя!
Запальний та яскравий Тиждень моди панував у нашій гімназії з 12 по 16 травня!
У понеділок модний тиждень стартував у стилі «ГАВАЇ». Гімназисти одяглися у сорочки та сукні з квітковим принтом, прикрасили себе яскравими гірляндами і вінками, у коридорах школи можна було зустріти дітей у пляжних капелюхах та сонцезахисних окулярах. А ці запальні «гавайські» танці на перервах! Та що там довго розповідати… Можете самі в цьому переконатися, переглянувши відеоролик від педагога-організатора Пасічник К.В.:
Вівторок був оголошений днем у стилі «БАБКИ». Неповторний стиль «ретро» зацікавив багатьох… З бабусиних шаф і скринь дівчатка дістали кофтинки та спідниці, хустки, теплі шкарпетки, окуляри, капці… Хлопці теж не розгубилися і створили собі образи дідусів. І ось, що з цього вийшло:
А у четвер вся гімназія перетворилася на «квітник»… Різнокольорові, барвисті вишиванки заполонили школу… На подвір’ї закладу всі школярі та учителі у вишитому одязі утворили живу інсталяцію «Рідний серцю візерунок»:
У класах відбулися ранкові зустрічі, класні години, присвячені вишиванці. Гімназисти та педагоги влаштовували святкові фотосесії на вулиці та біля тематичної локації, шкільні артисти підготували танцювальний сюрприз, а головне, настрій у всіх був дійсно святковий. Адже вишиванка єднає серця!
А що саме відбувалося у ці дні в класах, за традицією, нам розкажуть класні керівники…
Веселим, пізнавальним, активним видався другий тиждень травня для учнів 1-А класу (класний керівник Телегера Н. М., асистент Куц А.І.). Гавайська вечірка, бабусин стиль, День вишиванки, сімʼї та, звісно, цікаві ранкові зустрічі, уроки… Як саме відзначали ці заходи у 1-А класі – висвітлено у яскравих колажах… Запрошуємо до перегляду!



На уроці англійської мови першокласники разом з вчителькою Катериною Вʼячеславівною вивчали тему – «Моя сім’я». Доречно, що це сталося саме у Міжнародний день сімʼї. Діти демонстрували світлини, малюнки зі своєю родиною, вивчили нову пісеньку про сім’ю, першачки вчилися розповідати на англійській про рідних й стосунки, – все це було зворушливо та цікаво…

Царство музики… Це уроки Олени Анатоліївни, яка прищепила малятам любов до музичних див. Твір Сергія Прокоф’єва «Веселка та дощик», до якого діти прислуховувалися та порівнювали характер дощика й веселки, теж здивував, бо саме в цей час диво трапилося – за віконцем після зливи, вітру, визирнуло довгоочікуване сонечко… Діти були приємно вражені! Та й на уроці читання саме вчилися виразно читати вірші про пори року.

Уроки дизайну та образотворчого мистецтва є найулюбленішими для першокласників. Після фізкультури, звісно… З весняним настроєм, ніжно і, водночас, яскраво зобразили діти квітучу гілочку яблуні у комбінованій роботі (обʼємна аплікація). А на образотворчому мистецтві першачки «вишивали» рушничок – кольори добирали за покликом серця. Вийшли, як справжні!


На минулому тижні у 1-А класі мали двох іменинниць – Аріну Галімон і Алісу Пасічник. Дівчаток вітали, отримували гостинці, гралися із Соніком в найцікавішому квесті «Разом до скарбів!»… Ось так, весело і святково, завершили ще один травневий тиждень…

Останній місяць навчання дуже важливий! Це добре знають учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.). Тут варто повторити вивчене протягом року, успішно написати діагностувальні роботи та підвести підсумки. І все під силу малятам, бо вони старанні та наполегливі!

За будь-яку справу діти беруться залюбки, бо відчувають відповідальність. А щоб на все вистачало енергії, не забувають хлопчики і дівчатка про здорове харчування.

Минулого тижня маленькі гімназисти стали активними учасниками Тижня моди. В понеділок хлопчики та дівчатка дивували один одного костюмами в стилі Гаваї. А у вівторок до класу завітали «старенькі бабусі та дідусі». За жартівливим перевтіленням цікаво було спостерігати всім!




До Дня вишиванки малята підготувались заздалегідь. На уроках курсу «Я пізнаю світ» дізналися більше про народні символи та обереги. Виявляється, вишиванка – це справжнє диво, яке оберігає людину, дає їй здоров’я та сили, передає історію й традиції народу.

Діти дізналися, що кожен регіон України має свої особливі вишиванки, які різняться від інших способом вишивання та орнаментом. Ознайомившись з видами орнаментів, першокласники спробували з’ясувати який саме притаманний Миколаївщині. А у четвер діти 1-Б разом з вчителем самі вдягнули вишиванки, підтримавши національний дух та культуру українського народу.


На шкільному подвір’ї залюбки приєднались до святкової композиції. Відчуття єдиної шкільної родини перетворилося у незабутні емоції, додало позитивних вражень.

Саме так, перетворюючи будні на свято, впевнено рухаються школярики до завершення навчального року, наближаючи довгоочікувані канікули.
У 3-В класі (класний керівник Захарова Л.А.) також цікаво святкували День вишиванки. Людмила Анатоліївна розповіла своїм вихованцям про історію виникнення свята вишиванки, традиції цього дня. Діти дізналися, що кожен регіон України має свою техніку вишивання, деталі та кольори вишивання. Школяриків зацікавила інформація, що у традиційній вишивці закодовані слова, побажання – на щастя, на долю, життя та волю українського народу. А впродовж дня третьокласники творчо і завзято розмальовували паперові вишиті сорочки.

На минулому тижні 3-Б клас (класний керівник Михайльонок С.В.) відвідав клас безпеки. Тетяна Юріївна провела бесіду – інструктаж про підпали. Дітей зацікавила ця інформація. Вони задавали питання, дивилися презентацію, відгадували вікторину. У кінці заняття повторили правила дорожнього руху, пограли у рольові ігри з безпеки життєдіяльності.



А у День вишиванки гімназисти 3-Б переглянули презентацію про цей чудовий символ нашого народу. Діти познайомилися з історією свята, традиціями, символікою українського орнаменту. Третьокласники із задоволенням розгадували тематичні ребуси, загадки, анаграми, шаради. День вишиванки був неймовірно гарним і сподобався усім!


День вишиванки був цікавий і у 7-А класі (класний керівник Пархоменко О.С.). На ранковій зустрічі семикласники дізналася про історію української вишивки, про Мартинівський скарб – знахідку 6-7 століття, яка містить срібні фігурки з насічками на грудях, що вважаються першими доказами вишивки на одязі у давніх східних слов’ян. Дивовижне поряд! У цьому впевнилися учні 7-А після цікавинок, які вони дізналися від свого креативного класного керівника…


До Дня вишиванки на уроках інформатики гімназисти під керівництвом Олени Сергіївни Пархоменко та Альони Федосіївни Гребещенко створювали сайти, присвячені українській вишивці, програмували орнаменти. Учні використовували цифрові інструменти для проєктування візерунків (мову розмітки гіпертексту для створення сайтів та мову програмування «Пайтон» для побудови орнаментів), які поєднують традиційні мотиви з сучасним дизайном. Такий творчий підхід допоміг краще зрозуміти культуру свого народу та розвинути навички програмування і графіки.


Ось і все на сьогодні! Залишається зовсім небагато часу до свята Останнього дзвоника, який підведе підсумки навчального року та дасть сигнал до початку літніх канікул. З нетерпінням чекаємо на цю неповторну і чудову подію…