Свято Весни, Шевченківські дні, Тиждень української мови та літератури… Усі ці заходи на минулому тижні об’єднали шкільну родину для реалізації творчих ідей та проєктів, розкриття талантів, пізнання чогось нового і прекрасного, створення святкового настрою, незабутньої атмосфери добра і любові…
Про Шевченківські дні, Тиждень української мови та літератури ми розповідали вам у минулому дописі. А сьогодні на черзі – Свято Весни. Педагог-організатор Пасічник К.В. разом зі своїми вірними помічниками – учнями 9-А класу підготували святкову програму «Чого хоче жінка», присвячену прекрасним пані і панянкам гімназії.
Святковий концерт був насичений гумором та поезією, ліричними піснями і запальними танцями, гітарними акордами… Розпочалося свято відеораптівкою від жінок школи, які у віршованій формі розповіли про себе самих. Вийшла, така собі, – «Ода Жінці»… Розвеселили глядачів учениці 7-Б класу, які розповіли всю правду про сучасних жінок: про їх характер, звички, народні прикмети про жінку, застереження для чоловіків… А найбурхливіші оплески «зірвав» неперевершений музичний подарунок від хлопців 9-А класу, одягнених у стилі 90-х… Фінальна пісня від Катерини В’ячеславівни зворушила всіх до сліз, адже в Україні йде війна та, на жаль, гинуть люди… І кожна жінка: мати, дружина, сестра сприймають ці події як особисту трагедію… Але віра та надія на краще повернули всім гарний, святковий настрій і посмішки знову засяяли у актовій залі школи… Пропонуємо вам насолодитися неповторними фотомоментами свята:









Ніхто не відміняв «новини звідусіль»… Класні колективи невтомно працюють і гарно розважаються. Увага! Пряма мова…
Весело розпочався минулий тиждень для учнів 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М., асистент Куц А.І.), адже першачків запросили на музично-ігрову розвагу «Веселі перегони» учасниці гурту «Імпульс». Приємно було спостерігати, як комунікували між собою старшокласниці і першокласники. Дітям було радісно розв’язувати мовні ребуси, грати в рухливі й інтелектуальні ігри, танцювати й змагатися не заради перемоги, а з цікавості. Наостанок дітлахи щиро дякували керівниці Ксенії Миколаївні Іщенко та дівчаткам гурту за чудову організацію розваг і з користю проведений час.

На цьому спілкування зі старшокласниками не скінчилося, адже першачків запросили на екскурсію до музею «Світлиця» учениці 8-х та 9-го класів. Діткам було цікаво слухати дівчаток-екскурсоводів, розглядати старовинні предмети побуту, вишиті картини й український одяг, різноманітний посуд, створені українцями власноруч меблі, розглядати обійстя біля хати, старі фотографії. Деякі речі дітлахи впізнали, бо бачили їх в селах у своїх бабусь. Першокласники гарно подякували екскурсоводам за цікаві розповіді про минуле.

7 березня щирі вітання з прийдешнім святом Весни й жіночої краси приймали від учнів 1-А наші працівниці гімназії, однокласниці, жіноча половина батьківської родини через малюнки, компліменти, творчі роботи, солодощі, квіти і виступи Дмитра та Тимофія на концерті.

Але і про шкільні справи діти не забували: вчаться гарно читати й грамотно писати, досліджувати довкілля, дружити з «царицею наук» – математикою. Паралельно збирають вторинну сировину (макулатуру, пластик, батарейки), родинами допомагають ЗСУ. А докладніше про це обіцяють розказати у наступному дописі. Будемо чекати..
Початок березня учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.) зустрічали творчо і натхненно. Крім активної участі у Тижні української мови, малята відзначали Шевченківські дні. До 211-ої річниці від дня народження основоположника української мови, геніального поета і художника діти організували конкурс читців. Твори добирали самостійно, декламували майстерно, адже подібні заходи в класній родині проводяться вже не вперше.

Всі діти старались, тому обирати кращих виконавців було нелегко. Світлана Петрівна щиро дякує за допомогу інспектору СОБ Кордюковій Тетяні Юріївні, яка відгукнулась на запрошення малюків і завітала на свято творчості. Тож за підсумками конкурсу кращими читцями класу стали Муравська Вероніка, Некрасов Тарас, Вовненко Айсель, Зіновкіна Поліна, Музика Анастасія та Люхнич Тетяна. Кожен учасник отримав нагороду, а від гості – подаруночок- сюрприз. Неймовірні враження та позитив отримали і батьки, що завітали на мистецький захід. Дітям вдалося приємно здивувати матусь.


Готуючись до наступного заходу, дітям вже вдалося здивувати і вчительку. 13 учнів самостійно чи в партнерстві з батьками створили неймовірні творчі роботи для конкурсу «Знай і люби свій край». Деякі поробки наразі відібрано для участі у наступному етапі.


Не забули малята і про Жіноче свято. «Мама і весна» – саме так назвали ранкову зустріч 7 березня. Це був день сюрпризів! Юні джентльмени для дівчаток приготували віршовані вітання та іменні ручки, що вміють гарно виводити літери. А для любих матусь дітлахи власноруч приготували вітальні листівки. Які ж бо вони гарні!



В передсвятковий день дарували малята позитивчики всім працівникам жіночої статі, які дбають про них, створюють затишок і дарують знання.

А на святковому концерті «Чого хоче жінка» Перерва Влад з чарівною партнеркою Кірою та Некрасов Тарас з друзями дарували гарний настрій чарівним жінкам і дівчаткам рідної п’ятої гімназії. Найкраще для найкращих!

З приходом весни у 1-Г класу (класний керівник Корня В.В.) з’явилося більше сил і бажання вчитися. На уроці образотворчого мистецтва, зобразивши зайчика на галявині, намагалися передати весняний настрій через малюнок. Протягом тижня, присвяченого українській літературі, першокласники дізнавалися багато цікавого про життя і творчість відомих українських письменників. Велику увагу приділили творчості Т.Г. Шевченка. Діти вдома підготували інформацію про життя відомого поета і вивчили його вірші. Тож, 6 березня у 1-Г класі відбувся день поезії.


Першокласники відвідали шкільний народознавчий музей «Світлиця». Для них старшокласниці провели чудову екскурсію. А діти з цікавістю занурилися у побут, звичаї та традиції наших предків.


У п’ятницю, напередодні жіночого свята, у 1-Г класі відбувся майстер – клас з розфарбовування коників для мам. Малюючи, діти повторювали нещодавно вивчені англійські слова. Тепер вони точно знають, що коник англійською – horse.




Минулий тиждень у маленьких «крилатиків», учнів 2-Б класу (класний керівник Мещерякова О.І.), був дуже різноманітним і цікавим. Розпочався з пізнавальної поїздки до краєзнавчого музею. У навчальні будні продовжували активно отримувати знання. Під час уроків працювали над темою тижня «Весна-красна»: повторили весняні місяці та зміни у природі, згадали першоцвіти і птахів, які повертаються до нас навесні. Також на уроці української мови учні підготували проєкт. Об’єднавшись у групи за інтересами, другокласники обрали одне із завдань і підготували цікаві вірші, загадки, оповідання про весну.

А завершився тиждень родинним святом. В актовій залі відбулася гра «Супер мама», в якій команда мам змагалася з командою дітей. Боротьба була напруженою, діти не піддавались мамам, але у підсумку перемогла «дружба». До того ж дітки привітали своїх любих матусь зі святом, подарували їм чудові пісні про маму та квіточки, які виготовили своїми руками.


А учні 3-В класу (асистент учителя Малиннікова В.С.) продовжують свої природничі експерименти. На уроці «Я досліджую світ» розглянули на прикладі квасолі: як росте і розвивається рослина. Діти посадили декілька квасолин у грунт, який знаходився у пластиковому стакані, поливали, а вже через 2 дні квасоля пустила корінчики. А через тиждень вже з’явилося стебло і два листочки. Третьокласники зробили висновок, у якому відповіли на питання: що відбувалося з рослинкою під час дослідження та які чинники впливали на ріст та розвиток рослинки.


У сучасному світі питання здорового способу життя стає дедалі актуальнішим, особливо серед молоді. Саме тому, класний керівник 7-В класу Колесніченко А.О. провела зі своїми вихованцями відеолекторій з профілактики шкідливих звичок. Під час заходу обговорили: як негативні звички впливають на здоров’я, соціальні відносини та майбутнє кожної людини.

Лекція охоплювала такі аспекти:
• Вплив шкідливих звичок на організм – учні дізналися про небезпеку тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотичних речовин. Були розглянуті наукові факти щодо їхнього впливу на органи дихання, серцево-судинну систему та нервову систему.
• Психологічні та соціальні наслідки – говорили про залежність, її формування та труднощі, з якими стикаються люди, що не змогли вчасно відмовитися від шкідливих звичок.
• Шляхи запобігання – учні дізналися, як сказати «Ні!» шкідливим пропозиціям, як розвивати силу волі та знаходити альтернативні способи зняття стресу та самовираження.
Відеолекторій допоміг учням усвідомити серйозність проблеми та мотивував їх задуматися про своє майбутнє. Важливо пам’ятати, що найкращий спосіб боротьби зі шкідливими звичками – це їхня профілактика.
На минулому тижні до гімназії завітали представники Первомайського районного управління ДСНС в Миколаївській області. Рятівники провели з учнями 7-х класів інформаційно-роз’яснювальну бесіду «Дотримання елементарних правил пожежної безпеки вдома, правил поведінки на льоду, який ще на сьогодні спостерігається в деяких громадах району та правил поводження з підозрілими та вибухонебезпечними предметами». Фахівці розповіли семикласникам про порядок дій під час пожежі, повідомили, як правильно надавати інформацію про небезпечну подію, а також нагадали номери служб екстреного реагування. Наприкінці бесіди діти отримали листівки з інформацією про правила пожежної безпеки в побуті та правила поведінки на льоду. Представники ДСНС вкотре закликали учнів до відповідального ставлення та дотримання правил безпеки при поводженні з вогнем, поблизу водойм, у разі виявлення невідомих предметів.


Дуже хочеться, щоб свят і радісних днів у нашому житті було побільше, а горя і сліз – якомога менше… Ми віримо, що так і буде! Всім пока! До нових зустрічей!