Привіт усім! А ми знову до вас з цілим «оберемком» новин… Сучасне життя інформаційно насичене і перенасичене… Різноманітні події відбуваються з шаленою швидкістю… А наші шкільні тижні яскраво відображають цей темп життя сучасної людини. І хоча життя гімназії доволі нестримне, але навчаємося і працюємо з душею… То що ж у нас відбулося на минулому тижні?..
Психологічна служба у тандемі з асистентами учителів і класними керівниками організували дієвий та корисний «Тиждень інклюзивної освіти» (репортаж – у минулому дописі). Класні керівники разом зі своїми вихованцями вшановували пам’ять Героїв Небесної Сотні. У класах відбулися тематичні ранкові зустрічі, а педагог-організатор Пасічник К.В. створила натхненний відеоролик «Небесна Сотня – вища охорона», який було розміщено на шкільному YouTube-каналі. Хто не встиг переглянути, то надаємо вам таку можливість…
В рамках проведення профорієнтаційної зустрічі «Школа успіху» дівчатка 8-х класів багато дізналися про професію візажиста. Подробиці – у наступному дописі. Зустрінемось!
21 лютого Україна відзначала Міжнародний день рідної мови. У нашій гімназії вирішили зробити відеочелендж «Мова кожного народу неповторна і своя» (ідея – заступник директора з НВР Степанова Л.М., інформаційний супровід – бібліотекар Пальчевська О.М., технічна підтримка (відеозйомка та монтаж) – учитель початкових класів – Мещерякова О. І.). Дякуємо за участь нашим читцям, за цікаві факти – учням 8-В класу (класний керівник Майстренко І.Ю.) і співакам (учням 7-А) на чолі з вчителем музичного мистецтва Липою О.А., а також запрошуємо до перегляду:
До Міжнародного дня рідної мови вчителями української мови та літератури нашої гімназії було проведено ряд заходів. Зокрема, на уроках обговорили етапи розвитку української мови, переглянули відеоматеріали, пов’язані з культурою та історією України.
На перервах учні та вчителі збиралися у фоє школи для того, щоб перевірити свої знання з української мови. У цьому їм допомогли швидкокоди, гра «Хрестики-нулики». Учні вправно переходили за швидкокодами та перевіряли свої знання з таких розділів як: «Лексикологія», «Фразеологія», «Будова слова», «Орфографія», «Орфоепія», «Синтаксис».



Такі заходи допомагають не лише поглибити знання про рідну мову, а й сприяють формуванню національної самосвідомості учнів.
А як провели минулий тиждень наші класні колективи – читайте далі…
Гімназисти перших класів цілий робочий тиждень відпочивали на додаткових канікулах. Але учні 1-А класу (класний керівник Телегера Н.М., асистент Куц А.І.) «тримали руку на пульсі» всіх заходів в школі. Зносили й звозили макулатуру, пластик, використані батарейки, жестяні й скляні баночки для потреб ЗСУ. На канікулах діти: хтось господарював на кухні, дехто майстрував, хтось фантазував з конструктором. Звісно, були заплановані екскурсії й цікаві зустрічі, але через епідеміологічну ситуацію все перенесли на робочі дні. Із задоволенням трішки попрацювали і на канікулах: надіслали свої милі, усміхнені обличчя для шкільної фотоакції «Посмішка». Психолог Анна Олександрівна створила гарну відеопрезентацію, щоб учні 1-А змогли подарувати світу свої неповторні, яскраві посмішки. Також діти переглядали мультфільми, запропоновані в рамках заходів «Тижня інклюзивної освіти».



У пʼятницю, 21 лютого, першокласники відзначили Міжнародний день рідної мови – списували комплімент-вітання нашій мові, а заразом пригадали: як пишуться літери та їх поєднання. У Мишка першою перевірила роботу його улюблениця – киця Люся. Вийшло досить непогано! А малі гімназисти готові далі, так би мовити, «гризти граніт науки»…

З 15 по 23 лютого у першокласників тривали додаткові канікули. Як вдало зима наостанок сипнула снігу, можна і на санчатах покататись, і в сніжки погратись… Та учні 1-Б класу (класний керівник Чаловська С.П.) і відпочивати вміють з користю. Малята не лінувались і продовжували підтримувати бадьору форму за допомогою цікавих руханок.

Виходячи на прогулянку, діти не забували про пернатих друзів, несли зернятка до годівниць. А Костик Поліщук з бабусею та дідусем свою змайстрували. Яка ж то вона гарна! Зима лютує, а пташина їдальня працює!!!

Так хлопчики та дівчатка приєднались до Всесвітнього дня прояву доброти. Але й про День кота в Європі не забули, бо майже в кожного є свій вусолапохвостик вдома. Тож фотовернісаж вийшов на славу!


Не марно пройшли і уроки екології, що відбулися напередодні канікул. Першокласники дізналися як шкодить довкіллю пластик, відпрацьовані батарейки, скло тощо. Діти навчилися самі сортувати сміття і вже вчать дорослих. Тож до школи хлопчики та дівчатка ще завзятіше приносили вторинну сировину. А враховуючи, що 1 кг макулатури рятує 60 кг деревини, першокласники підрахували, що ними вже збережено понад 12 000 кг (12 тонн) дерев!!! І це тільки початок…


Малята вчаться списувати рукописні тексти і найкращі роботи учнів вже прикрасили «Куточок успіхів» саме до Дня рідної мови. Тут красуються зошити Зіновкіної Поліни, Ковальчук Мілани, Вовненко Айсель та Музики Анастасії.

Цікаво, що напередодні свята Некрасов Тарасик, Ігнатьєва Маша та Вовненко Айсель у партнерстві з батьками створили авторські вірші і стали учасниками ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Результатів ще чекаємо…
А ось Машуню Ігнатьєву вже вітаємо з перемогою! Дівчинка посіла 1 місце в міському конкурсі «Моя креативна Валентинка» в номінації «Даруємо тепло сердець» (патріотична «валентинка» для воїнів ЗСУ). Конкурс організовано Первомайським центром науково-технічної творчості учнівської молоді. Так тримати!!!

Учні 2-В класу (класний керівник Таран С.М.) взяли активну участь у шкільному Тижні інклюзивної освіти. Насамперед, провели інтерактивне заняття «Мені це потрібно, адже я – такий як ти», на якому виконували різні вправи, які змусили замислитися: що відчувають, як живуть діти з особливими потребами чи обмеженими можливостями.

Діти намалювали своє бачення вислову: «Моя гімназія відкрита для всіх», організували виставку малюнків у класі, а потім відправили свої витвори образотворчого мистецтва на загальношкільний вернісаж. Із радістю другокласники взяли участь у фотоакції «Посмішка». Сфотографувавши свої посмішки, діти подарували їх всьому світу. Пропонуємо помилуватися…



Кожна ранкова зустріч у 2-В класі – це нові знання, різноманітні емоції, враження, цікаві ігри та розваги. На одній із останніх ранкових зустрічей другокласники розважалися грою «Обійми того, хто…» («у синьому», «має карі очі», «має довге волосся»….). Це було надзвичайно весело!

А ось 20 лютого Світлана Михайлівна розповідала дітям про серйозні та сумні речі – День Героїв Небесної Сотні. Переглянувши відео, школярі поділилися враженнями, вшанували пам’ять героїв Майдану хвилиною мовчання. А ще діти виготовили білих янголів – символів Небесної Сотні.

На канікулах учні 1-Г класу (класний керівник Корня В.В.) не забули про День рідної мови. 21 лютого діти читали твори українських письменників, переказували прочитане та виконували різноманітні мовні завдання.

Більшість першокласників провели канікули зі своїми родинами, деякі з них, відвідали своїх бабусь і дідусів, поспілкувалися зі старшим поколінням. А загалом – гуляли на свіжому повітрі, насолоджувалися зимовими розвагами, активно відпочивали…



Дню рідної мови присвятили ранкову зустріч 21 лютого учні 2-Б класу (класний керівник Мещерякова О.І.). Другокласники спробували свої сили у вікторині «Знавець української мови». За результатами вікторини з’ясувалося, що всі учні знають і користуються українською мовою. Але діти розуміють, що все знати неможливо, тому обіцяють і надалі вивчати та вдосконалювати свої знання. За відмінні результати у грі найкращі гімназисти отримали грамоти «Знавець української мови». А насамкінець – подивились відеочелендж, який було організовано в гімназії до цього свята.

Минулий тиждень для учнів 3-А класу (класний керівник Зайцова А.О.) минув дуже швидко, адже був насичений подіями та цікавими заходами. На уроках «Я пізнаю світ» діти мандрували країнами Західної Європи, вивчали їхнє географічне положення, рельєф, вчилися підписувати на карті.

До Дня Небесної Сотні на ранковій зустрічі пригадали ці страшні події, переглянувши відео. А на знак вшанування відважних, мужніх героїв третьокласники долучилися до акції «Янголи пам’яті».


21 лютого учні 3-А відзначили День рідної мови. Гімназисти переглянули відео, взяли участь у вікторині, показали гарні знання та отримали грамоти «Знавець рідної мови».


За допомогою експериментів і дослідів наші школярі пізнають світ. На уроці «Я досліджую світ» учні 3-В класу (асистент учителя Малиннікова В.С.) провели дослід: поставили листя пекінської капусти у забарвлену різними кольорами воду. Результати досліду ще слід почекати, але як тільки листя стане кольоровим, це означатиме, що рослини п’ють воду. Таким чином, третьокласники з’ясують, що для життя і росту рослин просто необхідна вода.

20 лютого учні 5-Б класу (класний керівник Павлова І.В.) вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні – протестувальників, які боролися за свободу та загинули на Майдані Незалежності під час Революції гідності. Учні відзначили, що ці дні 18-20 лютого 2014 року вважаються найкривавішими у протистоянні злочинної влади та протестувальників. Діти дізналися, що усім 107 загиблим було посмертно присвоєно звання Герой України. А трьох громадян Грузії та Білорусі, які боролися пліч-о-пліч з українцями, посмертно нагороджено орденами Героїв Небесної Сотні. П’ятикласники констатували, що сьогодні вся Україна пам’ятає подвиг Героїв Небесної Сотні. Це пам’ять про те, як українці вміють виборювати власну свободу.


Ось такі у нас новини… А ви – бувайте здорові та чекайте на наші наступні історії з життя учнів Первомайської гімназії №5…